3 věci, které musíte udělat, než začnete svařovat

metody svařování

Chystáte se svařovat? Výborně. Jistě znáte celý postup a nemůžete se dočkat, až se pustíte do práce. Ještě před tím, než vytáhnete svou svářečku, se ale ujistěte, zda máte v pořádku následující tři věci. Které to jsou? 

Máte v pořádku bezpečnost? 

Svařování všeho druhu generuje nebezpečný elektrický proud, se kterým musíte umět pracovat. Všechny druhy svařování jsou z hlediska bezpečnosti rizikové. Proto se vždy ujistěte, zda dodržujete všechny základní body pro bezpečné svařování. Základem je nejen dobrá znalost svařovacích metod, ale také aktivní používání ochranných pomůcek. Svářečská kukla a ochranný oděv je naprostý základ, bez kterého se neobejde žádná práce svářeče. Dbejte také na bezpečí osob ve vašem okolí. 

Máte dobře očištěný materiál? 

Před tím, než se do svařování pustíte, musíte mít dobře očištěný materiál, který se chystáte svařovat. Právě dokonale čisté obrobky jsou základ pro kvalitní a bezpečné svařování. Odstraňte povrchovou úpravu, nátěr a další nečistoty, které se na povrchu obrobku objevují. Tím si zajistíte výbornou práci s materiálem, který bude možno profesionálně svařovat. Navíc se vyvarujete zdravotním rizikům, která plynou ze vzniku nebezpečných dýmů, které vznikají při spalování nečistot na povrchu obrobku. 

Máte dostatečné znalosti z oboru? 

I v případě, že jste hobby svářeč a tento obor není vaším denním chlebem, byste měli znát základní typy materiálu a metody svařování. Jedině s dobrou znalostí z oboru se dočkáte skvělých výsledků vaší práce a s přiměřenou ochranou svého vlastního zdraví. Svářečský kurz by měl být tím základním, čím si v životě projdete, abyste se mohli věnovat svařování s chutí a pocitem z dobře odvedené práce. Po absolvování kurzu budou vaše pokroky nesrovnatelně rychlejší. 

Jak jste na tom vy? Máte svařování v malíku a všechny tři body znáte jako své boty?