5 praktických rad, jak si zvelebit obývací pokoj

sedací soupravy

Přemýšlíte-li nad tím, jak si zútulnit svůj obývací pokoj, jste na správném místě. Nepřinášíme vám tipy na to, kde a co do obýváku koupit, aby byl špičkový. Máme pro vás 5 praktických rad, jak jednoduše změnit image pokoje tak, abyste se v něm cítili příjemně. A v mnoha případech do něj nebudete muset investovat ani korunu!

1..Dejte přednost tlumenému osvětlení

 

Obývací pokoj není kancelář ani dílna, ve které potřebujete ostré světlo. Do místnosti, kde relaxujete, díváte se na televizi nebo si povídáte s rodinou či přáteli, volte tlumená světla a klidně hned několik. Nemusí stále svítit jen hlavní stropní svítidlo, právě naopak! Vhodná jsou jemná světla ze stojacích lamp umístěných u zdi nebo v rohu a také lampiček, které jsou postaveny na nějakém nábytku. Celý prostor se tak rázem stane velmi útulným a hřejivým. Pokud máte někde v bytě lampy či lampičky, které příliš nevyužíváte, dejte je do obývacího pokoje a uvidíte, jak jsou užitečné.

Hodně využívané jsou i LED pásky, kterými můžete podsvítit třeba televizi.

2. Vyberte vhodnou sedací soupravu

 

Středem pozornosti každého obývací pokoje jsou sedací soupravy. Svým designem dokáží podtrhnout vzhled celé místnosti, ale také naopak – celkový dojem zkazit. Chcete, aby vám bylo ve vašem obývacím pokoji dobře a abyste se tu příjemně cítili nejen vy, ale také návštěvy, které si domů zvete? Obývací pokoj se dá zvelebit pomocí vhodně vybrané sedací soupravy. Jestli už ta vaše vypadá omšele a křesla s pohovkou k sobě neladí, nedivte se, že se vám váš obývací pokoj příliš nezamlouvá. V tomto případě je na čase udělat změnu a trochu investovat. A rozhodně nejde jen o vizáž, ale především o pohodlí!

Pokud máte doma sedací soupravu a křesla, která podle vás zabírají zbytečné místo, možná byste se měli poohlédnout po rohových sedacích soupravách. Jejich designy bývají nadčasové a moderní a zajistí vaše pohodlí.

3. Obývací pokoj si ozdobte decentními dekoracemi

 

Alfou a omegou zvelebení jakéhokoliv prostoru jsou dekorace. Není však úplně ideální naběhnout do obchodu a koupit, co se dá. Dekorace ve vašem obýváku by měly charakterizovat vás a vaši rodinu. Rádi cestujete? Možná máte ty pravé poklady z cest schované ještě někde ve skříni. Vytáhněte je. Skvěle vypadají samorosty, které jste našli v lese, nebo sošky nakoupené v cizině. Možná jste někde zakoupili pestrobarevný šál, který sice neunosíte, ale smysluplně pověšený na zdi může vypadat velmi exoticky a netradičně. Pokud si z cest nic nevozíte, přesto ale cestování milujete, kupte si zajímavé předměty, které odkazují na vaši zálibu. Třeba kobereček nebo dekorační polštářky s etnickými motivy.

4. Zvažte jiné rozmístěním nábytku

 

Je možné, že váš obývací pokoj potřebuje jen trochu přestavět, aby působil příjemněji. Pokud máte tu možnost, změňte orientaci nábytku: sedací soupravu posuňte více ke stěně, televizi umístěte k jiné zdi. Je nutné, aby byl v místnosti kompletní nábytek, který vám tam momentálně stojí? Pokud ne, pryč s ním. Získáte více prostoru třeba na hraní s dětmi, nebo jen provzdušníte pokoj. 

5. Modrá je sice dobrá, ale vy raději zvolte zelenou!

 

Posledním tipem k útulnému bydlení je zeleň. Obývací pokoje bez rostlin totiž mohou působit poněkud „unaveně“. Zajeďte do zahradnictví a vyberte si pokojové rostliny, které dodají vašemu bydlení život a šťávu. A v tomto případě rozhodně platí „čím větší, tím lepší“ (pokud na to samozřejmě máte prostor). Vsaďte spíše na rostliny se zaoblenými listy – podle učení feng shui přináší do prostoru pozitivní energii. A tu potřebujeme všichni!