Barvy a nová pracovní deska. Někdy renovace kuchyně nezabere příliš mnoho času

kuchyně na míru

Rekonstrukci koupelny máte za sebou a chystáte se na proměnu své kuchyně na míru? I když byla na míru, už je tomu pár let, co ji aktivně používáte, proto není pochyb ani sporu o tom, že už potřebuje obnovit. Tedy, opravdu potřebuje obnovit úplně? Rekonstrukce kuchyně nemusí zabrat příliš mnoho času a nemusí být ani nijak finančně náročná. Někdy stačí vsadit na změnu detailů či dominantních prvků a rázem je z místnosti zcela nová část domácnosti. 

Že nám zatím nevěříte? Pak vyzkoušejte několik tipů a sami uvidíte, jak se kuchyňský kout promění k nepoznání!

Barvy udělají mnoho

Kupříkladu se nebojte do kuchyně zakomponovat barvy. Barvy jsou to, co zaujme a člověk by se jim opravdu neměl stranit. Je však důležité myslet na jedno, a sice barvy ovlivňují náladu i postavení člověka. Mohou mít vliv na to, jestli bude mít chuť k jídlu či nikoliv. Můžou ovlivnit to, v jakém rozpoložení k jídelnímu stolu lidé usedají. Proto s výběrem těch pravých odstínů nespěchejte. 

Obecně platí, že by se mělo vsadit na maximálně tři tóny barev. Zatímco jeden z nich bude tím hlavním a dominantním, druhý bude kontrastem a třetí pouhým doplněním. 

Výměna pracovní desky někdy stačí

Že jsou skříňky v poměrně dobrém stavu? Proč do nich letos investovat, když finanční rozpočet sotva stojí na nohách. Někdy stačí udělat jenom pár kroků, vzpomínáte? A hned bude kuchyňský kout zét změnou. Co třeba změnit pouze pracovní desku?

V mnoha domácnostech se nachází laminátová pracovní deska, která však nepatří k těm nejlepším a nejkvalitnějším. Ano, je nejlevnější, ale svou odolností ani životností se nemůže dražším alternativám rovnat. Pravděpodobně ji máte poškrábanou nebo místy nabobtnanou, protože se vám v minulosti podařilo vylít pár sklenic na linku. Proč tedy nezainvestovat pouze do této části kuchyně?

Ideální jsou desky z masivu nebo kamene. Jsou sice těžší a dražší, ovšem svými vlastnostmi lamino hravě “strčí do kapsy”.