Bez manipulační techniky už ani den, říkají skladníci

elektrický nízkozdvižný vozík

Když hovoříme o manipulační technice, hovoříme o pomocnících, kteří ulehčují skladníkům práci. Ještě donedávna byla práce ve skladu brána jako ta nejhorší možná práce vůbec, ovšem dnes se jedná o zaměstnání, které je dobře placené, přesto už není tak náročné jako kdysi. Jak jsme zmínili, může za to manipulační technika, která se stala pomocníky pro všechny skladníky, kteří, dle jejich slov, bez ní už nedají ani den.

Dříve museli všechno zboží, materiál nebo výrobky přemísťovat samotní skladníci. Některé palety byly opravdu těžké, člověk si tímto zadělával na pěkně velkou kýlu. Naštěstí dnes mohou skladníci využít manipulační techniku, která jim práci rapidně ulehčí.

Pod pojmem “manipulační technika” se však skrývá mnoho. Pojďme si proto zodpovědět otázku, jaká konkrétní technika je nejvíce využívána, jako konkrétní stroje jsou u skladníků nejvíce oblíbené.

• Nízkozdvižné vozíky s váhou

Mezi nejoblíbenější typy manipulační techniky se jednoznačně řadí nízkozdvižné vozíky s váhou, které během práce dokážou i případný náklad zvážit. Jedná se o usnadnění práce, dochází ke zrychlení chodu ve skladu. Nízkozdvižné vozíky s váhou však nejsou jediné vozíky, které se ve skladu využívají s velkou oblibou.

• Nízkozdvižné paletové vozíky

Samostatné nízkozdvižné paletové vozíky jsou také využívány. Jsou nedílnou součástí nejen velkých skladů, ale také skladů menších. Využívají je zejména ti, kteří potřebují rychle a snadno přemístit palety z místa na místo. Inovací tohoto vozíku je elektrický nízkozdvižný vozík, který se lépe a snadněji ovládá.

• Vysokozdvižné vozíky

Nesmíme zapomínat ani na vysokozdvižné vozíky, které se hodí zejména do větších skladů, ale ani v menších by neměly chybět. Dosáhnou výš než klasické nízkozdvižné vozíky, což ale neznamená, že jsou výkonnější než předcházející dva typy vozíků.