Bezpečné pracoviště = základ každé společnosti

bezpečně na pracovišti

Téma bezpečnosti práce, ochrany zdraví při práci a zajištění majetku dnes často diskutovaným tématem. Široký výběr služeb i sortimentu cíleně zaměřených prodejců vám umožní udělat maximum pro bezpečnost a komfort na pracovišti všech zaměstnanců. Nemluvě o první pomoci, kterou by měli být proškoleni všichni provozní dělníci. Ať už hledáte řešení pro své podlahy v podobě speciální protiskluzové vrstvě a možná potřebujete provoz vybavit ochrannými pracovními pomůckami, díky e-shopům najdete široký výběr sortimentu s dopravou zdarma při jakémkoliv objemu zboží.

Kompletní výbava pro první pomoc

Fungovat bezpečně na pracovišti nemůžete bez lékárničky, nezbytné dezinfekce a prostorné zdravotnické brašny, kam uschováte potřebné obvazy a jiné záchranářské vybavení. Za zvážení stojí též investice do defibrilátoru, díky němuž mohou pracovníci obnovit správnou funkci srdce a stabilizovat zdravotní stav. Takový přístroj ocení velké firmy i menší společnosti. Podle druhu činnosti vašich zaměstnanců by vám v lékárničce neměly chybět ani oční sprchy. Používají se zejména při zasažení očí chemikáliemi a jinými, dráždivými látkami. Nejen na sportovištích využijete transportní prostředky pro hladký průběh záchranářské akce. Zdravotnická nosítka zajišťují šetrný přenos v kritických situacích. Díky pevné stabilní konstrukci zastanou funkci dočasného lůžka pro zraněné. Neberte své zdraví na lehkou váhu a vybavte se všemi potřebnými imobilizéry, proto do své výbavy zahrňte rovněž dlahykrční fixní límce zabraňující posunutí obratlů.

Důvěřujte, ale prověřujte

Bezpečnost práce mohou ovlivnit samotní zaměstnanci, kteří do práce dorazí například pod vlivem omamných látek, eventuálně po požití alkoholu. Certifikovaný technik si proto klade za cíl namátkové přezkoumávání při podezření a nahlášení. Ke kontrole využijete alkohol testerydrogové testy s jednoduchým použitím. Bezpečného provozu na každém pracovišti docílíte stejně tak ochrannými prvky a bezpečnostním značením, jež udává směr pro povolenou pěší chůzi nebo vymezuje prostor práce. Určitě jste se setkali i v běžném životě s vytyčovacími páskami. Výstražné pásky se jednoduše nalepí a informují o nerovnosti povrchu, schodech i nebezpečné zóně. Kromě pásek se používají také dopravní kužely upozorňující o výjimečné situaci na silnici i omezující pohyb chodců v pracovním prostoru.