Čeká vás dovolená u moře a už teď přemýšlíte, co si vzít s sebou?

kraťasy pro muže

Balení na dovolenou je téměř vždycky kapitola sama pro sebe, zejména pokud cestujete letadlem nebo autobusem a vaše kapacity, co se zavazadel týče, jsou omezené.

To nejdůležitější

Samozřejmě, jsou věci, jež doma nechat nemůžete. Patří mezi ně doklady karty k bankomatům, všemožné nabíječky na vaše elektronická zařízení, léky a krémy na opalování. Na ty tedy myslete přednostně. Zatímco letní žabky, a stejně tak slamák jednoduše dokoupíte na jakékoli tržnici, nechat doma průkaz totožnosti nebo léky by pro vás mohlo znamenat značné nepříjemnosti.

Jídlo s sebou? Nepřehánějte to

Přirozeně hraje roli, zda jedete do hotelu, kde o vás bude postaráno, eventuálně zda si budete vařit sami. V prvním případě je na místě vzít si pouze potraviny na cestu na letiště, eventuálně na cestu autem či autobusem. Mohou to být nejrůznější svačiny trvanlivého charakteru, které nepodléhají rychlé zkáze, jako oříšky, musli tyčinky, popřípadě opečené tousty. Do batohu nezapomeňte přibalit vodu a pár kousků ovoce – a máte to. Na tuto krátkou cestu více nepotřebujete. V případě, že se chystáte do apartmánů a příprava hned několika denních chodů bude ve vaší režii, je situace jiná. Samozřejmě se nabízí nakoupit si masové konzervy, těstoviny a balíky s rýží tady v republice, abyste za ně na místě neutráceli nekřesťanské peníze. Panika ale není na místě. Vězte, že ve většině i turistických center se dá nakoupit za srovnatelné ceny jako u nás. Co se vyplatí mít s sebou, to jsou věci, jež budete na místě potřebovat poskrovnu, a tak je zbytečné kupovat je ve velkých baleních. Na mysli máme například kuchyňskou sůl, olej, cukr či koření. Totéž platí o saponátu na nádobí.

Co na sebe?

Možná i vy máte tu zkušenost, že k moři cestujete s kufry přecpanými oblečením, protože „co kdyby“? Co kdyby se příšerně ochladilo? Raději si ty mikiny vezmu tři. Co kdyby se příšerně oteplilo? Triček raději deset. Co kdyby přišla bouřka? Co kdyby někdo z rodiny ztratil kufr? Bohužel, podobným myšlenkám se pravděpodobně neubráníme, nicméně zbytečně nás svazují. Vězte, že i balení oblečení na dovolenou má jistá pravidla. Zkuste se jimi pro letošek řídit a sami uvidíte, že se vám osvědčí. Podstatné je nebrat si velké a těžké kusy oblečení. Volte raději lehké věci, ideálně takové, které se dají vzájemně kombinovat.

Bolf.cz

Co konkrétně?

Dohlédněte na to, aby s sebou měl každý člen rodiny dvoje plavky. Důvod je velmi prozaický. Pokud trávíte celý den v mokrých plavkách, můžete si zadělat na nepříjemný gynekologický nebo urologický problém. Dlouhé kalhoty v počtu víc než jeden kus s sebou v kufru určitě netahejte. U moře, i když se ochladí, popřípadě zapadne slunce, není nikdy taková zima, abyste tam vícero kalhot unosili. Nechte v kufru prostor raději pro kratší alternativy – pro dámy sukně a též letní šaty, pro pány kraťasy. Jejich vekou výhodou je, že si v nich krásně opálíte nohy a nebude vám horko. Jsou navíc kombinovatelné s různými svršky – a to je přesně variabilita, kterou potřebujete. Zeptali jsme se na letošní trendy a prodejci nám potvrdili, že kraťasy pro muže v obchodě Bolf jsou letos hitem. Představili nám nové vzory a my jsme byli příjemně překvapeni, že se i pánská letní móda posunula mílovými kroky dopředu.

Zapomenout byste neměli ani na mikinu či svetřík. Bude vám určitě stačit v počtu dvou kusů. Uvítáte je zejména při večerních procházkách promenádou, kdy se může zvedat jemný větřík.

Velmi důležité jsou boty. Tady platí pravidlo tří. Jedny boty by měly být plné a mít pevnou podrážku. Ty jsou jako dělané na výlety a výšlapy. Abyste si to nekomplikovali, mohou to být třeba právě ty, v nichž pojedete na letiště. Druhé boty by měly být otevřené, plážové – ideálně žabky nebo sandály. V těchto botách se budete pohybovat po rozpáleném písku a určitě přijdou do kontaktu i se slanou vodou – vyberte tedy takové, jež můžete po dovolené s klidným svědomím vyhodit, protože i to se může stát. Třetí typ bot by měl být otevřený, ale slušivý. To budou ty, v nichž budete chodit běžně a strávíte v nich většinu dne – od snídaně, přes cestu na tržiště, pro zmrzlinu a podobně.

A co dále na místě určitě oceníte? Skvělé jsou opravdu velké osušky, na které se komfortně vejdete a neobtěžuje vás písek, praktické jsou pak slaměné klobouky a kvalitní sluneční brýle. Bude se vám hodit také rozměrná plážová taška, do níž vše pohodlně uložíte.