Certifikovaný prodejce produktů Alfa Laval

Alfa Laval

I stroje podléhají během svého provozu různému opotřebení. Jednou z nich je i koroze, která mimo jiné představuje dost citelné ekonomické ztráty. Účinky koroze se projevují změnami vlastností materiálů, kdy se hlavně zhoršují mechanické vlastnosti. Materiál může křehnout, praská, dokonce i změní tvar a rozměr. Proto, aby se korozi zamezilo, se používají povrchové úpravy materiálů – mimo jiné i žárovým stříkáním.

Metalizace v minulosti a dnes

Počátek používáním žárového stříkání najdeme ve 20. letech 20. století. Větší rozmach zaznamenalo pak až po druhé světové válce a v České republice dokonce až v 60. letech minulého století. Po svém vynálezci doktorovi Schoopovi se tento způsob zpracováním materiálů nazývá také šopování. Anebo mu prostě říkejme metalizace. Současný trend v oblasti antikorozních povlaků je pak směřován především k povlakům zinkovým.

Alfa Laval – optimalizace údržby strojů

Má-li být provoz strojního zařízení efektivní a jeho životnost co nejdelší, je třeba dbát na čistotu mazacího oleje. Firma Alfa Laval nabízí bohatý sortiment stacionárních a mobilních separačních modulů, které se používají pro čištění hydraulických olejů, průmyslových převodových olejů či pro čištění obráběcích kapalin. Kromě toho Alfa Laval dodává deskové výměníky tepla, které zajišťují účinný přenos tepla, a to ve velmi kompaktním zařízení s malými rozměry se snadnou obsluhou a údržbou. Deskové výměníky jsou klíčovými komponenty při ohřevu, chlazení, rekuperaci tepla a kondenzaci v průmyslu.

Nová součástka dle výkresové dokumentace

Při renovaci strojů je občas nutné nahradit vysloužilou strojní součást novou. Společnost TRIBO Engineering umí nabídnout mimo jiné i výrobu ozubených kol. Pastorky, hřídele, válečky, kladky, ozubená kola, řetězové náboje aj. – to vše firma vyrábí dle výkresové dokumentace zadavatele.