Chopper patří stále mezi atraktivní druhy motorek

Přemýšlíte nad tím, že si koupíte novou motorku, která by vás dovezla všude, kam si jen usmyslíte? Trh je opředený celou spoustou možností, stačí si vybrat tu, která odpovídá vašim požadavkům. Z posledních statistik vyplývá, že stále atraktivní je chopper – silniční motorka, která na automoto trhu dominuje poslední desetiletí. I když zájem roste také o sportovní stroje nebo endura, chopper je zkrátka a dobře trend, který nezestárne. Nadčasová klasika, kterou je například i černobílé spojení. 

Pro odpolední víkendové vyjížďky

Samozřejmě chopper není motorka, která by byla vhodná pro každého. A to aniž byste měli to nejkvalitnější plexi na choopper nebo sebevíc kvalitní zavadla na motorku, do kterých byste mohli všechno potřebné sbalit. Jsou určené především pro víkendové vyjížďky, i když samozřejmě na nich zřídkakdy můžete absolvovat i delší trasu než jenom ve vašem okrese.

Chopper motorky jsou ideální pro ty, kteří preferují pohodlí. Slibují totiž vysoký komfort, což ocení všichni ti, kteří za sebou mají éru sportovních motorek, které jim vysoké pohodlí neslibují. Choppery totiž disponují vysoce kvalitními a dobře zpracovanými sedačkami, pod kterými se zpravidla ukrývá nějaký odkládací prostor. Stereo-audio systémy samozřejmě nechybí, modernější modely mají i vyhřívaná řídítka nebo tempomaty pro lepší a snazší jízdu. 

Kvalitní otázka o málo otáčkách

Žádný motorkář by si od chopper motorky neměl přát to, co ona vlastně nedokáže. Řeč je hlavně o vysokých otáčkách, kterými chopper zkrátka a dobře tak nedisponuje. Klade se zde důraz spíše na pohodlnou jízdu, nikoliv na co nejrychlejší, kdy byste řezali jednu zatáčku za druhou. 

Při výběru se dívejte „pod pokličku”

Nebo spíše pod plechy – abychom byli přesní. Při výběru chopper motorky vás zajímá to, co na první pohled nejde vidět, i když ve výsledku se rozhodujete primárně podle vzhledové stránky věci. Zajímat vás bude především výkon, točivý moment, také maximální rychlost a celkový objem stroje.