Chrániče matrace jsou k nezaplacení

anatomický polštář

Člověk prospí téměř čtvrtinu svého života, proto je postel místem, které by tělu a potažmo i duši mělo poskytnout patřičný komfort. Základem zdravého spánku je matrace. Sama o sobě však představuje jen polovinu úspěchu.

O tom, že chrániče matrací by měly být samozřejmostí, není sporu. Obzvlášť při dětech plní svoji roli dokonale. Matraci zajišťují dokonalou ochranu a také výrazně prodlužují její životnost. Chrániče jsou vyrobené z lehce snímatelného a pratelného materiálu, který je zároveň příjemný a poddajný. Manipulace s nimi je velice snadná, stačí je pomocí popruhů v rozích připevnit k matraci a je hotovo. Jejich funkce je neocenitelná i při větších rozměrech matrací, které je tak možné udržovat v dokonalé čistotě.

Kvalitní lamelový rošt je základ

Dalším komponentem, který společně s matrací chrání dokonalý spánek, je lamelový rošt. Jeho funkce není jen podpůrná, zajišťuje také dostatečné odvětrávání matrace. Rošty jsou vyrobené z lamel, které jsou osazeny v kaučukových pouzdrech. Při výběru roštu je důležitým parametrem nosnost a také provedení. Některé rošty jsou přizpůsobené anatomii těla a v bederní oblasti mají navíc vyztužené lamely. V nabídce jsou rošty pevné, polohovací a elektrické. Záleží tedy jen na vašich preferencích a finančních možnostech.

Anatomický polštář, tečka na závěr

K dokonalosti už chybí jen anatomický polštář. Představuje nejlepší prevenci bolesti krční páteře a svalstva, pomůže tělo dokonale uvolnit, a tím výrazně zvyšuje kvalitu spánku. O výběru toho správného je ideální poradit se s fyzioterapeutem, který díky anamnéze dokáže doporučit tvar i tuhost polštáře tak, aby přinesl kýžený efekt. Přeci jen, cena kvalitního anatomického polštáře se může vyšplhat až na několik tisíc korun.

Ač se to zdá nepravděpodobné, cesta ke zdravému a hlubokému spánku není ani jednoduchá, ani levná. I tady však platí, že zlatá střední cesta se vyplácí.