Chybí vám zaměstnanci? Máme pro vás řešení

režim Ukrajina

I v době, kdy, již nezaměstnanost není na předních příčkách statistik a dle ekonomů se naší republice daří více než skvěle, je pro některé zaměstnavatele těžké obsadit určitá pracovní místa, která tak měsíce či dokonce roky zejí prázdnotou.

V tomto případě tak rozhodně není od věci, nechat se inspirovat takzvaným režimem Ukrajina, který vznikl pro kvalifikované Ukrajince, kteří mají zájem pracovat na našem území na pozicích, které si vyžadují určitou dávku odbornosti.

Zaměstnanci z Ukrajiny se tak dostanou do projektu k vyřízení jejich žádosti o pracovní zařazení mnohem rychleji než ostatní cizinci, tudíž zaměstnavatel může svého nového pracovníka ve svých řadách přivítat mnohem dříve, než by bylo možné za normálních okolností.

Režim Ukrajina má za úkol pomoci obsadit především pracovní místa zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají ve své firmě minimálně 10 lidí a kteří nemohou jisté pracovní místo dlouhou dobu obsadit nikým z ČR.

Jedná se tak o koncepci Ministerstva vnitra a Ministerstva zahraničních věcí, která má za úkol navýšit kapacity zaměstnanců v českých firmách a která je v platnosti od roku 2016.

Vše za vás vyřídí pracovní agentura

Jelikož je nadmíru jasné, že zaměstnavatelé mají svých každodenních starostí ve svém podniku až nad hlavu, je jim ku pomoci pomoc pracovní agentury např. IRS Czech, která se zabývá již samotným náborem zaměstnanců a také veškerou administrativou spojenou s legálním umístěním pracovníka do pracovního provozu ve vybrané společnosti.

Vyřídí totiž veškerá pracovní povolení pro Ukrajince a formality, a to v rekordním čase. Díky tomu, že je projekt Ukrajina pod záštitou obou ministerstev, je v tomto případě získání zaměstnanecké karty mnohem snadnější a rovněž i rychlejší, než by tomu bylo v případě, kdy by si cizinec chtěl požádat o pracovní povolení pro určitou společnost v zákonem stanoveném termínu.

Na generálním konzulátu ve Lvově a také v ČR je totiž možné podávat i hromadné žádostí o vyřízení platných zaměstnaneckých karet, a tudíž cizinci mohou začít pracovat mnohem dříve, než sami doufali. Časová úspora je tak v tomto případě více než jasná.

legální umístění pracovníka

Ukrajinci ve službách, veřejném sektoru či ve výrobě? Proč ne?

Pracovníci z Ukrajiny mohou na našem území vykonávat jakoukoliv činnost ve službách, veřejném sektoru či ve výrobě. Záleží pouze a jen na zaměstnavateli a jeho volných pracovních kapacitách.

Některé pozice v ČR jsou totiž velmi těžko obsažitelné našimi pracovníky, a to z toho důvodu, že jsou buď málo atraktivní pro potencionální zaměstnance či jim nevyhovují buď platební podmínky či pracovní doba.

V tomto případě je tak zaměstnavatel ve svízelné situaci, ze které ho může zachránit pouze režim Ukrajina, který mu nabídne kvalifikované pracovníky, a to během několika málo týdnů od podání jeho žádosti o takovéto zaměstnance.

Na bedrech samotného zaměstnavatele posléze již jen zůstává dobrá adaptace nového zaměstnance na jeho novou pracovní pozici.

Chcete vyřešit nedostatek vašich zaměstnanců? Kontaktujte nás a kromě pracovníků z Ukrajiny si můžete vybrat i z pracovníků z Mongolska /ideální pro potravinářský segment/ nebo pracovníků z Filipín.