Čínské e-shopy v češtině: Kde nakoupit za nízké ceny?

Čínské e-shopy

Nakupování v čínských e-shopech lze bez nadsázky označit za fenomén dnešní doby. Jsou levné, nabízejí široké spektrum zboží a většinou také dopravu zdarma. Brouzdat nabídkou elektroniky, oblečení, bytových doplňků, nářadí a dalších produktů za příznivé ceny navíc mohou i ti, kteří si neporadí s angličtinou. Které ověřené čínské e-shopy jsou dostupné v češtině a pro jaké produkty se do nich vydat?

Čínské e-shopy jsou populární především pro svou rozmanitou nabídku zboží, jehož ceny jsou až několikanásobně nižší než v tuzemských obchodech. Příjemným bonusem je možnost přepnout rozhraní e-shopu do českého jazyka. Pohodlně tak nakoupí i zákazníci, kteří si příliš nerozumí s angličtinou.

AliExpress

O obrovském online tržišti AliExpress už slyšel pravděpodobně každý. A není divu. Jeho nabídka čítá neuvěřitelných 100 milionů výrobků a zahrnuje vše od oblečení přes zahradní nářadí až po laptopy, tablety, navigace a příslušenství k elektronice. Velmi populární jsou na AliExpress obaly na mobil, držáky, stojánky, kabely, nabíječky a další doplňky k mobilním telefonům.

AliExpress obaly na mobil nabízí ve velkém – zákazník si bude vybírat z obrovské nabídky různorodých krytů na téměř jakýkoliv mobil. Jejich cena se často pohybuje i v jednotkách či nižších desítkách Kč.

V nabídce tohoto internetového giganta lze najít téměř vše, na co si jen člověk může vzpomenout. Mnozí zákazníci se sem vydávají také například za nákupy levného oblečení. Díky hodnocení od ostatních nakupujících, které se nachází u každého produktu, lze mít navíc dobrou představu o kvalitě, velikosti, materiálu nebo funkčnosti ještě před zaplacením.

Nechybí ani hodnocení prodejců, tudíž se zákazník nemusí bát, že by zaplatil podvodníkovi a poté už neviděl zboží ani peníze. AliExpress má navíc velmi dobře ošetřený proces reklamace a vrácení zboží a lze jej proto bezpochyby označit za spolehlivý čínský e-shop.

Wish

Nabídka konkurenčního portálu Wish je podobně rozmanitá. Jednotliví obchodníci zde prodávají oblečení, šperky, doplňky a praktické potřeby do domácnosti, příslušenství k elektronice, potřeby pro domácí mazlíčky a další zboží. Velkou výhodou tohoto online tržiště je to, že v českém jazyce je jak webové rozhraní, tak zákaznická podpora. Případné problémy lze díky tomu řešit velmi snadno a bez zbytečného času navíc.

Samozřejmostí je hodnocení produktů a samotných prodejců. Pokud existují české recenze, jsou zobrazovány jako první.

AliExpress

Nakupování v čínských e-shopech nebylo nikdy snazší.

Poměrně lákavý je věrnostní program portálu Wish. Funguje na principu sbírání bodů za různé aktivity, například za vložení recenze nebo provedení objednávky. Určitý počet bodů je pak možné proměnit za slevový kupon a za již levný nákup ještě více ušetřit.

DHgate

O něco méně známý, avšak o nic méně spolehlivý e-shop DHgate nabízí elektroniku, dámské a pánské oblečení, kosmetiku či například hudební nástroje. V mnohých ohledech připomíná populárnější AliExpress, i když počtem nabízených produktů se mu pochopitelně nevyrovná. I tak se vyplatí dát DHgate šanci, jelikož jde o prověřený e-shop s velmi dobrými recenzemi.

Zákazníci si chválí zejména velký výběr zboží za nízké ceny a také profesionalitu a ochotu pracovníků zákaznického centra. Případné problémy týkající se příslušného prodejce e-shop řeší rychle a v drtivé většině případů ke spokojenosti nakupujícího.

Geekbuying

Na závěr si pojďme představit jeden z předních čínských e-shopů s elektronikou. Nabídka obchodu Geekbuying skýtá například nejnovější mobilní telefony známých i méně známých značek, tablety, kamery nebo kuchyňské přístroje. I přes to, že se jedná o obchod zaměřený na prodej elektroniky, zde najdeme sekci s oblečením, obuví nebo doplňky pro domácnost a zahradu.

Stejně jako výše zmíněné internetové obchody si Geekbuying vysloužil velmi dobré recenze od zákazníků. Pochvalné komentáře se týkají hlavně rychlosti doručení objednávky, bezproblémové komunikace se zaměstnanci zákaznického servisu, kvality výrobků a rychlosti vyřízení reklamace.

Díky dobré kvalitě nabízených produktů a prozákaznickému přístupu lze Geekbuying zařadit mezi solidní čínské e-shopy, do kterých se jistě vyplatí zavítat.