Čistá Ostrava a topení peletkami…

Ptáte se, proč topení užívat dřevěné pelety? Odpověď je jednoduchá, protože se s nimi topit vyplatí. Jistě chcete za topení ušetřit. Platby za otop přitom rok od roku stoupají a už se to zdá skoro nemožné. Přesto tu jedna varianta je, topení s peletami. Nevěříte?

Tak si to spočítejte!

Průměrný dům za jeden celý rok vytápění plynem zaplatí okolo 35 000 korun. Jde přitom o doposud nejznámější nejlevnější řešení vytápění. Roční zatápění peletami je však o 10 000 korun levnější. Výhodná cena nákupu pelet však není jejich jediným plusem.

Další výhody užívání pelet

Pelety mají vysokou výhřevnost, a proto jich k vytopení prostor nepotřebujete velké množství. Jelikož se pelety vyrábí z dřevního odpadu, jedná se o otop nejen levný, ale i ekologický. Tento fakt je navíc podpořen i nízkou tvorbou emisí. Vzniklý popel je navíc skvělým hnojivem. Pro pelety hovoří i jejich dobrá skladnost, snadná manipulace, čistá práce a jednoduchá obsluha kotlů na pelety. Nejmodernější peletové kotle jsou de facto soběstačné a vaši přítomnost vyžadují pouze minimálně.

Kotle na pelety

Peletami se topí ve speciálních moderních kotlech. Tyto plně automatické kotle vám zajistí obdobný komfort vytápění plynem. Kotle totiž pracují zcela samy, od zážehu, po zhasnutí. Na vás je jen naprogramovat topení a do zásobníku vsypat pytel s peletami. Kotel si pak podle potřeby ze zásobníku pelety ubere.

Topení peletami tedy představuje moderní přístup k bydlení, které si zakládá na vysokém komfortu, ekologickém smýšlení a nízké ceně.

Kde kupovat pelety?

Aby bylo topení peletemi doopravdy výhodné, je zapotřebí kupovat kvalitní jednodruhové pelety od spolehlivého výrobce. Doporučujeme společnost OPTIMTOP s. r. o., největšího internetového prodejce a certifikovaného výrobce pelet v České republice. Pelety rozváží po celé zemi a dokonce od jedné palety je rozvoz zdarma. Více informací naleznete na jejich stránkách www.optimtop.cz.