Co obnáší permanentní make-up: krásná po celý rok?

permanentní make-up

Tento článek vám přinese ucelené informace o tom, co obnáší permanentní make-up. Dozvíte se, co je důležité vědět před zákrokem a co vás čeká při i po zákroku. Budete vědět o zdravotních kontraindikacích nebo jak poznat dobrou kosmetičku.

Je permanentní make-up bolestivý?

Permanentní make-up je již léty prověřená procedura, která je podobná tetování, ale výsledek vám nezůstane napořád. Vydrží přibližně jeden až dva roky. A jestli procedura bolí? Při zákroku se používá lokální anestetikum, proto neucítíte bolest. Ale přece jen jde o velice citlivé oblasti – rty, tváře nebo oblast kolem očí – proto můžete mít chvílemi nepříjemné pocity, není to ale nic hrozného.

Co je třeba vědět, než se rozhodnete?

Pokud se zrovna rozhodujete a kamarádka vám doporučila oblíbený salon, zkuste si domluvit konzultaci, kterou tak jako tak musíte podstoupit. Zkušená profesionálka vám vše vysvětlí – jaká jsou zdravotní rizika, jaká je příprava a následná péče. Také vám poradí vhodnou techniku aplikace, která by vám z estetického hlediska nejvíc vyhovovala.

Vsaďte na jistotu a jděte na konzultaci osobně

Tady se vyplatí dát si trochu práce a ověřit si, komu svěříte svůj obličej do péče. Tuto činnost může vykonávat někdo se zdravotnickým nebo kosmetickým vzděláním, doplněným o certifikát specialisty na permanentní make-up, což si můžete v salonu ověřit. Ideálně jděte do salonu osobně a dobře si to tam prohlédněte. Pokud se dá z podlahy jíst a všechno se blýská čistotou, je to v pořádku, a dá se usuzovat, že personál dbá na hygienu po všech stránkách a nemusíte se ničeho bát. Navíc s běžně používanými jednorázovými nástroji vám žádné hygienické riziko nehrozí.

Na zdravotní překážky vás specialistka upozorní

Pokud trpíte nějakou nemocí či problémem, je třeba to konzultovat s vybranou make-up artistkou. Běžné uváděná onemocnění, která vylučují podstoupení procedury permanentního make-upu jsou tato: hemofilie, cévní a kožní onemocnění, cukrovka, alergie a další. Také oslabená imunita představuje riziko, proto je lepší raději se zkrášlováním počkat. Dále těhotné a kojící ženy budou muset nějaký čas vydržet. A pokud si nejste jistí, zajděte si pro radu k lékaři.

Správné načasování

Je dobré si vybrat takový termín, abyste neměly v krátké době po zákroku nějakou důležitou akci, kde chcete vypadat perfektně, například focení, oslava či svatba. První týden jsou totiž barvy dost výrazné. Také myslete na to, že nebudete moci na sluníčko, proto jděte raději až po dovolené nebo alespoň měsíc před ní.

Je tady den D!

Den před zákrokem nesmíte pít alkohol ani kouřit, aby se předešlo rizikům většího krvácení či jiných reakcí, které by měly za následek nižší intenzitu barvy. Ale rozhodně se před akcí najezte a dobře vyspěte a buďte celkově v psychické pohodě. I pokožka by měla být v klidu, proto to nepřehánějte se sluníčkem.

Co vás čeká po aplikaci?

Po zákroku se sytost barev permanentního make-upu vyvíjí v čase. Zpočátku se vytvoří stroupky, které necháme volně odpadnout, nikdy neloupeme! Nejprve se barvy jeví jako velice výrazné, ale je to pouze na pár dní, a to zkrátka vydržíte. Minimálně po týdnu, po tzv. vyloupnutí, se vám zas naopak může zdát, že jsou barvy nevýrazné. Je třeba vyčkat, protože barvy v kůži pracují a konečný odstín bude s jistotou tak za další tři týdny po vyloupnutí. Pokud by se vám to ani poté nezamlouvalo, sytost barvy, tvar, jednolitost, je třeba se objednat na korekci a doladit dílo podle vašich potřeb. Je to zcela běžná praxe, že permanentní make-up chce tu a tam doladit.

Vždy upravená

Shrňme si výhody permanentního make-upu:

Jak už víte, termín na permanentní make-up je vhodné si dobře naplánovat a přizpůsobit tomu svůj volný čas v době hojení, aby tento proces proběhl co nejlépe a nejrychleji. Jistě to pro vás může být oříšek – naplánovat termín tak, aby seděl s nabitým diářem. Ale pokud si zakládáte na upraveném vzhledu za každé situace, bude to pro vás dobrá investice.

Nechaly byste si vytvořit permanentní make-up, i když by to omezilo na dva týdny váš oblíbený sport? Napište nám do komentářů, jestli by to pro vás byl problém. Můžete se také podělit o váš názor na odborníky v této oblasti a jestli si ověřujete jejich kvalifikaci a zkušenosti.