Co po škole?

Studovala jsem na gymnáziu, a tak bylo tak nějak automatické, že jsem po maturitě chtěla na vysokou školu. Měla jsem přihlášku jen na lékařské fakulty, protože doktorkou jsem chtěla být už od dětství. Byl to můj sen. Poslední dobou mě začala zajímat spíš konkrétní pracovní pozice a to zubař.

Přijímačky

Přijímačky byly opravdu těžké, což jsem čekala a připravovala se na ně. Tak dva měsíce před nimi jsem se začala intenzivně učit chemii a biologii.

I tak mi to ale nevyšlo, uteklo mi to o vlásek a nepřijali mě. Byla jsem z toho zdrcená. Byl to můj dětský sen, který se mi ve vteřině rozplynul. Jiná škola pro mě ani nepřipadala v úvahu.

Začala jsem se s rodiči domlouvat, co teď tedy. Chtěli, abych se přihlásila na nějakou jinou školu do druhého kola přijímaček. To by ale samozřejmě nebyla lékařská fakulta, ty druhý kola moc nevypisují, protože jsou hned plný.

To nepřichází v úvahu

To pro mě ale nebylo řešení, já prostě chtěla na zubařku a nic jiného. A ztratit rok na nějaké škole, která mě vůbec nezajímá, mi přišlo zbytečné. Napadlo mě, že bych se mohla učit alespoň jazyk, to se vždycky hodí. Ale angličtina mi šla, měla jsem vždycky jedničky, dorozuměla jsem se v pohodě, tak ani to nebylo ono. Pak mě ale napadlo, že bych mohla zkusit jiný jazyk. Čím víc jich budu umět, tím přece líp.

Hledala jsem proto na internetu nějaké jazykovky, pomaturitní studium němčinyjsem našla jen na pár jazykovkách.

Mamka mi slíbila, že je všechny obvolá, vyzjistí co a jak a pak se domluvíme, co dál.

Když je obvolala, zjistila, že na většině škol to vypadá, že se pomaturitní studium němčiny neotevře, že mají málo žáků.

Takže jazykovka

Jen na škole jazykovka Pelican Brno jí řekli, že se máme přijít podívat a že to nebude problém, protože to u nich funguje již několik let.

Byla jsem nadšená, zase jsem měla dobrou náladu a měla jsem se na co těšit. Vypadalo to slibně. Těšila jsem se, až se naučím německy. Další rok se dostanu na lékařskou školu, protože se na to o to víc připravím a s němčinou pak budu moci pracovat v zahraničí. A už bude záležet jen na mě, jestli odjedu do USA, Anglie, Německa nebo kamkoliv jinam.

Prázdniny

Maturitu jsem zvládla. Tak pak si jen užít prázdniny. Vycestovala jsem do USA na brigádu. Pracovala jsem jako servírka v jedné hospůdce. Bylo to fajn, ještě víc jsem se rozpovídala a zdokonalila v angličtině.

Občas jsem teda byla z práce hotová, když bylo v restauraci hodně lidí a nestíhalo se, ale zase mám spoustu zážitků. Navíc jsem pak v USA ještě tři týdny cestovala. Poznala jsem hodně měst a míst, které jsem doposud znala jen z fotografií.

Škola

Když jsem se po prázdninách vrátila, nastoupila jsem na pomaturitní studiumve škole PELICAN. Studuji tu už přes půl roku a je to skvělý, každý den máme čtyři vyučovací hodiny. Myslím si, že už umím opravdu hodně a byla bych už i schopná se domluvit. S lektorem si na hodině běžně povídáme. Takže když se naučíme nějakou gramatiku, hnedka ji procvičíme v konverzaci, tím se nejlíp učí a nejvíc si tak pamatuji. Navíc pak nebudu v reálném životě ztracená.

Mám v plánu jet o prázdninách zase do zahraničí a tentokrát to bude Německo, abych jazyk využila hned v praxi.

Navíc už mám po přijímačkách a na jednu školu už mě vzali. Na druhou, kam jsem chtěla ještě o trochu víc, pořád čekám na výsledky. Kéž by to dopadlo. Ale i tak, už teď mám radost, dostala jsem se na lékařskou fakultu. Budu žít svůj sen.

Až vystuduju, tak bych asi chtěla do Německa pracovat jako lékařka, prý tam jsou pro doktory super podmínky a vysoké platy. Ale to je ještě ve hvězdách. Teď jsem ráda, že jsem se naučila němčinu u Pelicana a že budu studovat na zubařku.