Co se vám může hodit, když se svépomocí pustíte do stavby dřevěné venkovní terasy?

rektifikační terče

Realizace venkovní dřevěné terasy je poměrně náročnou činností. K tomu, aby byla provedena dostatečně kvalitně, musíte mít patřičné zkušenosti s prací se dřevem. Navíc je nutné zohlednit také vlastnosti a dispozice pozemku, na němž má objekt vzniknout. Když už se ale do stavby přeci jen dáte pouze s pomocí vlastních sil, je dobré vědět, jaké prvky vám mohou celý proces značně usnadnit.

Nerezové vruty

Na dřevěné hranoly a prkna je zapotřebí používat vhodné materiály, díky nimž budou pevně spojené a nebude hrozit zborcení celé stavby, případně rychlé rozklenutí jednotlivých částí a vznik velkých mezer. Základním spojovacím prvkem jsou nerezové vruty. V současnosti se vyplatí kupovat přímo určené nerezové vruty na dřevo. K dostání jsou například v internetovém obchodě Gardina.cz, kde naleznete i řadu dalších praktických pomůcek pro výstavbu dřevěné venkovní terasy, a to včetně samotných prken a hranolů z vysoce odolných dřevin.

Distanční podložky

Moderní realizace dřevěné terasy hojně využívá distanční podložky. Ty zajišťují ideální větrání dřeva, neboť jsou mezi jednotlivými prkny patřičné rozestupy. Snižuje se tak riziko rychlého tlení dřeva. Je samozřejmě zapotřebí počítat s tím, že dřevo na terase musíte řádně ošetřit, zejména tedy impregnovat a naolejovat.

Rektifikační terče

Užitečné jsou nepochybně také rektifikační terče, potažmo granulátové podložky. S jejich pomocí dosáhnete vyrovnání povrchu, takže je pak venkovní terasa perfektně rovná, aniž byste museli provádět nějak zvlášť složité stavební úkony.

Venkovní terasu běžných rozměrů zvládnete vystavět maximálně během několika dní. Máte-li po ruce výše uvedené pomůcky, půjde práce rychle a bez zbytečných starostí. E-shop Gardina.cz vám dodá vše za rozumné ceny a v co nejkratším možném termínu.