Co vše musíte poznat na Srí Lance?

dovolená Srí Lanka

Pokud je lokalita, která v poslední době láká všechny milovníky poznání, je to určitě Srí Lanka. Toužíte ji také poznat? Podívejte se na několik našich tipů, se kterými musí být spojen každý dovolená Srí Lanka. Ideálním výchozím bodem může být královské město Kandy. Jde o druhé největší město země a rozhodně zaujme jak svým čilým ruchem, stejně jako památkami. Odtud se můžete hravě dostat i k druhému našemu tipu, kterým je NP Yala. Tento národní park je jedním z mnoha, které naplno ukazují krásu samotné přírody této lokality. Tu by si rozhodně neměl nechat ujít jakýkoliv cestovatel.

Nezapomínejte ani na lákavá pohoří

Ano, i ty jsou na Srí Lance něčím, co si nesmíte nechat ujít. I zde je určitě třeba zmínit jeden z lákavých tipů, který vás rozhodně nezklame. Tím je Adamova hora, kterou najdete spíše pod označením Adam´s peak. Jedná se o unikátní místo, ze kterého je následně vidět posvátný trojúhelníkový stín. Ten je spojený s faktem, že se jedná o posvátnou Buddhovu stopu. A když právě o symbolu tamního náboženství mluvíme, rozhodně by Srí Lanka dovolená měla být spojena s poznáním mnoha jeho soch, které najdete doslova na každém kroku. V tomto ohledu je tato země také velmi výjimečná. Tím ale lákadla nekončí.

Nezapomínejte také na odpočinek

Nemusí to být nutně jenom poznání, jelikož tato země vás zaujme mnoha lákadly, která si zamiluje každý, kdo hledá odpočinek. Skvělou volbou je jedna z nejvyhlášenějších pláží, a to Mirissa. Nabídne kombinaci příjemného klidu, ale i dostupnosti potřebných služeb. Dále lze vyrazit i na obhlídku přilehlého města, která zaujme možností posezení nad chutným drinkem, nebo jídlem. Samozřejmě tuto pláž lze navštívit na vlastní pěst, i v rámci zájezdu od cestovní kanceláře. Jednou z těch, která se na tuto zemi specializuje, je CK Arcadia Air. Ta určitě nezklame požadavky žádného cestovatele, ať už hledá poznání, relaxaci, nebo třeba kombinaci obojího.