Co vše pořídit pejskovi, který je malého plemena?

vodítko

Při pořizování psa je vhodné myslet na jeho umístění. Na zahradu je vhodné větší plemeno, které má tak dostatek prostoru. Pokud chceme mít pejska v bytě, je lepší být majitelem středního až malého plemene. Pokud bydlíte v bytě a přemýšlíte nad koupí pejska, doporučujeme malé psí plemeno, kterému stačí občasné vyvenčení (některá plemena jsou ale živější a spíše venčí on vás). Navíc pro pejska malého plemene toho seženete na trhu více.

To samozřejmě neznamená, že velká psí plemena jsou znevýhodněná, to nikoli, jen s malým pejskem se velice často cestuje i v městské hromadné dopravě, šijí se speciálně pro ně různé druhy pelechů a cestovních doplňků jako jsou tašky a klokánky pro psy. Pokud si tedy kupujete pejska malého plemene, doporučíme pár věcí, které je třeba pořídit přednostně.

• Pelechy pro psy

Pelíšky pro psy jsou důležité. Ne vždy budou mít psi dovoleno sedět na pohovce nebo v posteli. Psi potřebují mít své místo, musí vědět, kde je jejich místo. Malá psí plemena mají hodně možností. Může se jim koupit klasický oválný nebo kulatý pelíšek, ale také se může investovat například do kapes nebo do drobných boud, které jsou ideálním pelíškem do prostorů, jež nejsou tepelně izolovány.

• Tašky, klokánky, batohy

Aby pejsek nepřekážel v městské hromadné dopravě, nebo aby měl pocit bezpečí a komfort v čekárně u veterináře je dobré si výbavu pro psy rozšířit o klokánky, nebo cestovní tašky pro psy.

• Vodítka, obojky

Koupě obojku je samozřejmá. S obojky se však logicky pojí i vodítko. Nemělo by být příliš těžké, protože psovi malého plemena může překážet a bránit v normální chůzi. Ideální je mít takové vodítko, které pejskovi nepřekáží a které ladí s obojkem a případně i s šátkem, pokud se pro koupi šátku rozhodnete.

Vše nejen pro malá psí plemena naleznete v e-shopu iridog.cz.