Čtyři způsoby, jak nakopnout líný metabolismus

plody goji

Jaký je váš každodenní ranní rituál? Právě ranní rituály se totiž podílí na tom, jak budete během dne fungovat, jak to bude s vaším metabolismem. Líný metabolismus, který je během noci takříkajíc zpomalený, je třeba nakopnout. Přece jen díky zrychlenému metabolismu se budou kalorie spalovat jedna radost. Mnozí lidé si myslí, že metabolismus máme daný, že jeho činnost nemůžeme nijak ovlivnit. Jenže to není tak úplně pravda. Existují způsoby, díky nimž líný metabolismus hravě nakopneme.

Pokud vás líný metabolismus trápí, nechte se našimi tipy inspirovat. Určitě se budete cítit minimálně lépe.

Máte dostatek vápníku?

Při snaze o zrychlení metabolismu se musíte soustředit hlavně na vápník, který je dobrý na zuby i kosti. Nedávná americká studie však upozornila na to, že značně stimuluje metabolismus člověka, čímž připravuje ideální podmínky pro spalování kalorií. Dodejte tedy tělu vápník, díky kterému pojede vás metabolismus na plné obrátky.

Jíte pikantní pokrmy?

Podpořit metabolismus mohou mimo jiné také pikantní pokrmy. Milovníci ostrých chutí, především jedlíci chilli papriček, mají podle nedávné studie kvapnější látkovou přeměnu o zhruba patnáct procent. Jinými slovy metabolismus těchto lidí funguje rychleji o patnáct procent než u jiných lidí.

Máte v jídelníčku plody goji?

Plody kustovnice čínské neboli plody goji jistě taky znáte. Jedná se o superpotravinu, která se dnes přidává do mnoha jídel. Má doslova zázračné účinky, dokáže stejně jako sirup na imunitu zlepšit imunitní systém, kromě toho podporuje hubnutí tak, že zrychluje metabolismus člověk. Plody goji jsou tedy něco, co by ve vašem jídelníčku rozhodně nemělo chybět.

Pijete po ránu čaj?

Jak jsme zmínili na začátku, na rychlosti vašeho metabolismu se podílí mnoho aspektů a faktorů. Třeba také to, jestli po ránu pijete čaj. Ideálně černý čaj je nejlepší ranní vzpruhou. Černý čaj v sobě skrývá mnohá pozitiva, třeba takové, že zrychluje metabolismus.