Darujte investiční zlato: Investovat do zlata se totiž vyplatí

svátek

V lidském životě je příležitostí k oslavám celá řada. Začíná to jeho narozením a vítáním do života nebo křtem. Už v této době se malému miminku dává do vínku nějaký hezký dárek na památku. Co ale vybrat k významnému výročí nebo slavnostní příležitosti, jakou je například promoce?

Věnujte dárek z drahého kovu

Dárky mohou mít různou povahu. Některé mají trvalou hodnotu, jiné jako květiny vydrží dělat radost jen krátkou chvíli. Darovat lze i investiční zlato. Hodí se především na významné události, k nimž patří i nový titul. Promoce je událostí, na kterou se hned tak nezapomíná a zlatý šperk umí být hezkou vzpomínkou. V současné době se oblibě těší i zlaté slitky, které se prodávají v hodnotě od 1 500 Kč do 1 300 000 Kč. Svou hodnotu si uchovávají po dlouhou dobu. Nevíte-li tedy, jaký dárek pro muže z drahého kovu vybrat, zlatý slitek bude dobrou volbou. Je totiž výrazem toho, že vám na obdarovaném hodně záleží.

Medaile na památku

K narození dítěte, na svátek, na promoci či výročí svatby lze zakoupit medaili ze stříbra nebo zlata. Je to ostatně nejoblíbenější varianta dárku. Medaile jsou krásně zpracované ve špičkové kvalitě zvané Proof. Typické je pro ně vysoký lesk a matovaný reliéf. Výsledným efektem je odraz světla, jenž vytváří různé efekty. Určitě si vyberete některé znamení zvěrokruhu, jež se hodí jako pozornost k významnému výročí narozenin. Na medaile lze vyrýt i jména obdarovaného. 

Výhody investičního zlata

Zlato má odjakživa trvalou hodnotu, kterou nesnižují různé ekonomické výkyvy v hospodářství. V hospodářských krizích lidé do zlata investují, aby ochránili své peníze před znehodnocením. Výhodou investičního zlata je především to, že se z něho při nákupu neplatí DPH. Proč tedy neuspořit hned 21 %? Není divu, že je zlato vyhledávaným způsobem investování.