Designový koupelnový nábytek se stane chloubou vaší koupelny

Vysoká odolnost, dlouhá životnost, působivý vzhled, dostatek úložného prostoru – to jsou základní parametry, které by měl nabízet kvalitní koupelnový nábytek.

V současné době lidé koupelnu vnímají jako relaxační místnost, ve které by měla panovat odlehčená atmosféra. Zatímco rohová vana vybízí k hodinovému odpočinku ve vřelé vodě, sprchový kout s vaničkou láká na masážní trysky. Nicméně nenahraditelnou součástí je také koupelnový nábytek, který uschová hygienické potřeby. V následujících řádcích se na nábytkové vybavení koupelny podíváme podrobněji.

I malé koupelny mohou působit vzdušně

Při výběru skříněk jste omezení především prostorovými možnostmi. Koupelnám v panelových bytech sluší nadčasový, nerobustní nábytek. Závěsné umyvadlo nepůsobí stísněně, přičemž pod umyvadlo můžete umístit menší skříňku na hygienické předměty. A zkuste pracovat se zrcadly, která místnost opticky zvětší. V rozměrných koupelnách v rodinných domech se při zařizování fantazii meze nekladou. Ale pamatujte, že nic se nemá přehánět.

Jelikož koupelnový nábytek se nachází ve vlhkém prostředí, měl by být této skutečnosti přizpůsobený. Povrch nábytku je ošetřen tak, aby materiál vlhkost nevstřebával a tím se nebobtnal.

Ačkoliv ve světě bydlení v popředí stojí masivní dřevo, koupelnový nábytek se vyrábí spíše z laminované dřevotřískové desky či MDF desky s dekorativní fólií. Můžete sáhnout po různých dekorech – ořech, dub, buk, bříza, modřín a podobně. Nestárnoucí klasikou je bílá varianta. Na své si přijdou také milovníci extravagantních kousků.

Kvalitní koupelnový nábytek, sprchové kouty, vanové zástěny, vany, vodovodní baterie a sanitární keramiku nabízí stavební společnost M & K, stavební servis spol. s.r.o., která na českém trhu působí dlouhá léta.