Diagnostika automobilů a servis aut – jedině se správným PC

Diagnostika automobilů

Stojíte-li před diagnostikou svého vozu, budete potřebovat ten správný nástroj pro správou diagnostiku řídících jednotek. Na trhu existuje celá řada počítačů pro diagnostiku automobilů všech značek, stačí jen zvolit správně. Chcete-li najít vhodný přístroj, vyberte si mezi stolním počítačem nebo notebookem. Obě varianty nabízí řadu výhod a nesou s sebou samozřejmě také negativa. Je tedy pouze na vás, která volba vás zaujme a stane se součástí procesu pro diagnostiku značkových aut.

Repasované počítače mají zelenou

Aby byla diagnostika auta úspěšná, je vyžadováno několik základních úkonů. Ve výbavě vám proto nesmí chybět již zmiňovaný počítač anebo notebook, zkrátka zařízení s USB portem, popřípadě pak pro starší adaptér s COM portem operační systém Windows 7 Professional ve verzi 32bit a velmi důležitý VAG diagnostický komunikační kabel s podporou OBD a software. V tomto případě se používá nejčastěji VAG-COM. Pomocí standardů, které byly normovány do jednoho souboru a jsou známé pod názvem OBD (z anglického originálu on board diagnostic) v Evropě v roce 2000, můžeme využít sjednocených norem výstupů z řídících jednotek, a provést tak mnohem snadněji kontrolu vozidla.

Mnoho odborníků se přiklání k využití notebooku pro diagnostiku, protože slibuje snazší manipulaci v interiéru vozidla a zároveň mají vysoké rozlišení, což v praxi znamená více ovládacích prvků diagnostického software na obrazovce modelu přístroje. Notebooky můžete využít i starší či repasované, takže výrazně ušetříte oproti koupi nového kusu. Mezi nejžádanější modely stále patří legendární řada ThinkPad z dílny Lenovo, popřípadě EliteBook od HP. Vzhledem ke kompaktním rozměrům se dá notebook využít též pro jízdní diagnostiku. U notebooku se vyplatí investovat do modelů opatřených kovovými a odolnými prvky, perfektním rozlišením, nízkou hmotností a dostupnou úhlopříčkou okolo 12 až 14 palců.

Levná PC pro komfortní práci

Diagnostika automobilů se neobejde bez klíčových vlastností zvoleného stroje, tedy odolnosti vůči otřesům a vysoké rychlosti čtení dat. Dáváte-li přednost stolnímu počítači, nejen ty seženete online Sehnat počítač v rozumné výši a zároveň s kvalitním vybavením může být problém. Nabízí se tedy repasované stroje, které jsou plně funkční, prošly kontrolami a plní všechny požadavky pro spojení s komunikačními kabely. Díky nízkým cenám si je může dovolit skutečně každý. My k nákupu doporučujeme nejširší výběr repasované techniky v ČR na webu www.LevnaPC.cz.