Dlužíte peníze? Exekutorům neunikne ani vaše nemovitost

Právě exekuce prodejem nemovitost patří v současné době mezi jedno z nejožehavějších témat. Máte-li ve svém vlastnictví nemovitost, obvykle to s sebou nese mnoho pozitiv. Jako majiteli vám mohou plynout příjmy z podnájmu, máte mnohem lepší výchozí pozici u banky, pokud žádáte o úvěr nebo třeba hypotéku. A samozřejmě máte vždy jistotu, že budete mít kde bydlet.

Všechna tyto klady se však velmi záhy mohou proměnit doslova v noční můru, pokud vám hrozí jejich nucená ztráta. K té obvykle dochází formou prodeje nemovitosti v exekuční dražbě a následným rozdělením výtěžku mezi věřitele. A není tajemstvím, že výkup nemovitostí touto cestou je obvykle nevýhodný pro dlužníka a často je nemovitost prodána za cenu, která zdaleka nedosahuje aktuální tržní hodnoty.

Prodeji nemovitosti se i při exekuci můžete vyhnout!

Samotnému prodeji nemovitosti formou nucené dražby se lze i v případě řešení exekuce vyhnout, musíte ale jednat. Exekuční řízení představuje celou řadu procesů a právě nucený prodej je až téměř na jeho konci. Je proto vhodné začít hledat řešení ideálně před vydáním exekučního příkazu k prodeji nemovitosti soudním exekutorem.

Zcela klíčové je uvědomit si, že cílem exekuce není poškodit dlužníka neboli povinného, ale uspokojit pohledávky věřitelů. Což znamená, že vyplacení exekuce, resp. věřitelů v průběhu řízení, celý tento proces zastaví a vám umožní si nemovitost ponechat. Pokud nedisponujete vy nebo vaše rodina dostatečnými financemi, budete sice nemovitost muset prodat, ale bude to možné nikoliv za dražební, ale za tržní cenu.

Jak prodat nemovitost i s probíhající exekucí?

I zde je nejlepší cestou obrátit se na ověřené profesionály, kteří vyplácení exekucí denně řeší a dokáží vám efektivně pomoci. Obvykle se jedná o realitní kancelář, která tak dokáže vaši nemovitost i rychle prodat. Vše funguje jednoduše, dohodnete se se společností, ta uhradí vaše pohledávky a následně nemovitost prodá za tržní cenu. Z prodeje pak pokryje náklady na zaplacení pohledávek a svou provizi, zbytek peněz zůstane vám. Vše je mnohem výhodnější a snadnější, než nucená dražba nemovitosti.