Dobré jídlo a kultura – i taková je Ostrava

Restaurace Ostrava

Hornické město ležící v Ostravsko-Karvinské uhelné pánvi již nepatří pouze mezi města často označovaná jako špinavá a těžbou zničená, ale především mezi města s mnoha unikáty. Ostravu proslavil proslulý festival Colours of Ostrava, na němž se schází tisíce fanoušků interpretů z celého světa. Ostrava se zasadila také o kulturní a sportovní rozmach. Díky tomu nabízí opravdové zážitky rodinám s dětmi, fanouškům pohybu i milovníkům umění.

Kde se ubytovat?

Hotel v Ostravě není vůbec složité sehnat. Třetí největší město v republice jich nabízí celou škálu včetně mnoha kategorií s doplňkovými službami. Hotel Ostrava myslí i na labužníky a nabízí vynikající tradiční kuchyni se specialitami z této lokality. Restaurace Ostrava disponuje nabídkou stálého menu i specialit, jež se připravují z regionálních surovin. Objednat si smíte rovněž z denního menu a jídlo si vzít s sebou. Pobytové balíčky často zahrnují mnoho tipů, jak strávit čas v tomto městě. Za návštěvu určitě stojí třeba ostravská zoologická zahrada s rozsáhlou botanickou zahradou a nově zrekonstruovanými pavilony. Hotely v Ostravě jsou situovány do center dění, tedy do středu města, kde jsou zajímavé obchůdky, kavárničky i zábavná centra. Využít můžete mnoha moderních cyklostezek okolo členité Odry.

Odpočinek v Ostravě

Ať už sem zavítáte v kteroukoliv roční dobu, město vám nabízí mnoho možností, jak trávit aktivně volný čas i odpočívat. Určitě musíte stihnout výšlap na Haldu Emu, nenechte si ujít panoramatické výhledy z rozhledny radnice či nákupní možnosti ve futuristickém nákupním centru. Po náročném dni si zasloužíte navštívit wellness. Vířivka Ostrava je připravena nabídnout vám soukromí ve dvou. V létě se rozhodně vyplatí zavítat do vodních, jež zahrnují kryté i venkovní bazény, tobogány, skluzavky a stejně tak na oblíbené umělce z řad zpěváků.