Dodržujte předpisy pro jízdu s vaším vozem

Silniční váha

Také si jako řidiči osobních automobilů někdy stěžujete na nedostatek místa pro naložení zavazadel na chalupu nebo na dovolenou? Máte nepříjemný pocit při jízdě, když občas vozidlo zatížíte natolik, že se v něm necítíte bezpečně?

Pak si představte ta velká nákladní auta, traktory nebo vozidla pro přepravu zvířat, která denně na silnicích potkáváte. Tyto přepravní a zemědělské prostředky musí splňovat určitá kritéria, která se týkají nejen jízdních vlastností, ale také hmotnosti vozidla. Kromě finančního postihu, který jim za nedodržování pravidel hrozí, vystavují sami sebe a ostatní řidiče nebezpečí.

Silniční a průmyslové váhy na míru

Aby se předcházelo výše zmíněným rizikům, jsou konstruovány silniční váhy. Firma, která se touto činností zabývá, vyrábí váhy pro různé oblasti silniční dopravy. Zajišťuje vážení zemědělských a průmyslových strojů a často sestrojuje váhy na míru. Nejen díky tomu je silniční váha, průmyslová váha a průmyslové váhy obecně velmi poptávaným zbožím.

Silniční a průmyslové váhy se vyrábí pro automobily různých rozměrů a jsou specifikovány na určité maximum kilogramů, které jsou schopny zaznamenat. Proto je vždy vhodné poradit se s odborníky, který typ váhy je vhodný pro konkrétní vozidlo a účely. Automobilové váhy váží vozidla až do hmotnosti 60 tun a jsou konstruovány pro vozidla od 4 do 18 metrů.

Obraťte se na odborníky

Pokud budete vybírat mezi prodejci a výrobci těchto strojů, obracejte se vždy na firmu, která kromě samotné výroby silničních vah myslí rovněž na jejich záruční a pozáruční servis. V případě, že je potřeba váhu zkalibrovat nebo opravit, můžete se spolehnout na profesionály z oboru. Kvalitní a zaručené firmy se mohou prokázat certifikáty a referencemi spokojených zákazníků. Vyberte si proto takovou firmu, abyste se spokojeným zákazníkem mohli také stát.