Dražby nemovitostí

V současné době jsou úrokové sazby hypoték lákavě nízké a ceny nemovitostí jsou příznivé. Zájemci o bydlení nejčastěji využívají služeb realitních kanceláří a zapomínají na ostatní, mnohdy výhodnější způsoby nákupu nemovitosti. Jedním z nich je dražba nemovitostí, která má svá pozitiva i negativa. V následujících řádcích se na dražbu nemovitostí zaměříme detailněji.

Dražba nemovitostí se rozděluje na dobrovolnou a nedobrovolnou, přičemž druhá varianta je běžnější. Do dobrovolné dražby se pouští především likvidátoři, konkurzní správci či majitelé komerčních prostor. Klasické rodinné domy, byty či rekreační chaty najdete v dobrovolné dražbě zcela výjimečně.

Výhodná koupě nemovitosti v dražbě

Chcete-li ušetřit peníze, můžete se zaměřit právě na nedobrovolnou dražbu, ve které narazíte na rodinné domy, byty, pozemky, rekreační a komerční objekty. Nabídka nemovitostí je skutečně pestrá. Vytouženou nemovitost zakoupíte za zlomek tržní ceny (většinou jde o 2/3 obvyklé ceny).

Na dražbu nemovitostí se specializuje portál www.drazba-nemovitosti.com. Ke všem nabízeným objektům jsou dostupné znalecké posudky s podrobnými informacemi.

Jak se účastnit dražby?

Dražba nemovitostí probíhá v dražební místnosti Exekutorského úřadu Ostrava, kde je žádoucí přítomnost dražitelů. Jednodušší a komfortnější variantou je dražba nemovitostí prostřednictvím elektronických aukcí. Soudní exekutor v dražební vyhlášce uvádí, o jaký typ aukce se jedná, a proto doporučujeme ho důkladně přečíst. Dražby se může zúčastnit každý plnoletý zájemce, který je způsobilý jednat sám za sebe.

Výše zmíněný internetový portál nabízí přehled nemovitostí, jež jsou v dražbě. U každého objektu je vedle základních informací uvedena také vyvolávací cena, znalecká cena a typ dražby. V případě dotazů můžete kontaktovat odborníky na dražbu prostřednictvím e-mailu či telefonu.