Dřevěné postele pro kvalitní spánek

dřevěná postel

Dřevěný nábytek zdobí domácnosti již od nepaměti a z módy pravděpodobně jen tak nevyjde. Získal si své místo snad v úplně každé místnosti každého domu či bytu. Kvalitní dřevěný nábytek je totiž velmi praktický a navíc krásně vypadá. V tomto článku se zaměříme na dřevěné postele. Poradíme vám, jak postel vybrat i kde ji zakoupit.

Výběr postele by neměl být podceňován

Spánkem strávíme přibližně jednu třetinu našeho života. Jedině pokud máme dostatek kvalitního spánku, můžeme být v životě spokojení. Projevuje se to samozřejmě i na naší práci, protože odpočatý člověk je mnohem produktivnější. To už je podle nás dostatek důvodů k tomu, abychom výběru postele věnovali odpovídající pozornost. Není to jen vhodná matrace, na čem záleží. Rozhodující je také samotná postel. Ta musí splňovat několik základních požadavků. Jedním z nich je správný rozměr. A teď nemluvíme jen o šířce a délce, ačkoliv i tyto parametry jsou důležité. Neméně důležitá je však i výška postele, která hraje hlavní roli při vstávání a ulehání. Ideální celková výška postele je přibližně 50 centimentrů. Z takto vysoké postele se snadno vstává, spodní část matrace je dobře odvětrávána a nehrozí ani nepříjemný chlad od podlahy. Záleží samozřejmě i na konstrukci. Správná postel by měla být bytelná a stabilní. Jedině taková postel vám bude sloužit dlouhou dobu a během noci vás nebude budit svým nepříjemným vrzáním.

Kvalitní dřevěná postel jako stylová dominanta každé ložnice

Postele splňující výše uvedené parametry najdete například u internetového prodejce Dona. Ten nabízí zejména kvalitní postele z masivu, mezi jejichž přednosti patří dlouhá životnost i neotřelý design. Postel ze dřeva se hodí snad úplně do každé domácnosti, a to právě kvůli svému nadčasovému, jednoduchému a zároveň elegantnímu vzhledu. Vybírat můžete z řady rozměrů, konstrukcí i dekorů a nabídka je natolik pestrá, že si určitě vybere i ten nejnáročnější zákazník.