Exekuce: Pro jedny tragédie, pro druhé šance sehnat levné bydlení

exekutorský úřad

Samotné slovo exekuce ve většině lidí vyvolává strach a paniku. Opravdu nejde o příjemnou situaci, pokud vás potká. Věřte ale, že jde až o krajní řešení, k němuž vůbec dojít nemusí, i když máte finanční potíže. Navíc, ne pro všechny je exekuce přítěží.

Sháníte bydlení? Chystáte se koupit byt či dům, ale nemůžete najít žádný za dobrou cenu? Pak jsou pro vás exekuce jedinečnou příležitostí, tedy konkrétně exekuce nemovitostí.

Sledujte exekuce a vyberte si své bydlení

Exekuce nemovitostí jsou totiž skvělou šancí, jak pořídit nemovitost za výrazně nižší cenu, třeba až o čtvrtinu. Samozřejmě to není zaručené, je možné, že zrovna u vámi vybraného domu se nabídky vyšplhají dost vysoko. Proto je vhodné si předem stanovit hranici, nad kterou nebudete přihazovat. Rozhodně ale stojí za zkoušku se do dražby zapojit.

Začněte sledovat dražby, který vypisuje exekutorský úřad, a časem určitě narazíte na nějakou nemovitost, která by vám přišla vhod. Pak si přečtete, zda se bude konat online či offline, a podle toho se zařídíte.

Co je potřeba pro účast v dražbě?

Dražba nemovitostí v exekuci je veřejná a zapojit se do ní může opravdu kdokoliv. Pokud se však jedná o online dražbu, musíte si nejdříve na Czech POINTu ověřit svou totožnost a také zaslat na účet zálohu. Tato záloha je vratná, jestliže nic nevydražíte. Počítejte ale s tím, že bankovní převod může pár dní trvat, a zašlete zálohu včas.

Probíhá-li dražba ve fyzické podobě v dražební síni, dražební jistotu přinesete až na místo a totožnost není nutné ověřovat.

Exekuce nemovitosti není překážkou

Lidé se často obávají, zda není exekuce nemovitostí nějakou přítěží. Není tomu tak. Jakmile nemovitost vydražíte, je vaše, bez jakýchkoliv dalších závazků a omezení.

Nezbývá než dodat tip, kde se po nemovitostech dívat. Dražba a exekuce nemovitostí je doménou Exekutorského úřadu Ostrava, na jeho webu najdete vypsané i aktuální exekuce.