FAQ: Roční studium češtiny pro cizince

kurz češtiny

Naučit se češtinu není snadný úkol. Cizinci se při snaze naučit se češtinu naráží na velké množství překážek: tři rody, sedm pádů nebo hlásky ř, ž, ch. Mnohdy pak cizinci potřebují znalosti češtiny nabýt rychle při žádosti o víza. 

Jazyková škola PELICAN sídlící v Brně se na kurzy češtiny specializuje už několik let a nabízí také novou formu výuky těchto kurzů – roční kurz češtiny pro cizince. Čtěte dále a my vám v tomto článku zodpovíme nejčastější dotazy, které se roční češtiny pro cizince týkají. 

Jak probíhá výuka v praxi?

Výuka češtiny pro cizince probíhá každý všední den po celý školní rok s volnem na prázdniny a svátky. Výuka probíhá v češtině, avšak když budete potřebovat něco dovysvětlit, půjde to i v angličtině nebo ruštině (popřípadě s využitím rukou a nohou!). Do školy budete chodit od pondělí do pátku, každý den čtyři vyučovací hodiny. 

Kolik to stojí kurz češtiny pro cizince?

Roční kurz češtiny v Jazykové škole PELICAN stojí 45 tisíc korun. V ceně máte také jeden jazykový kurz zadarmo (který běžně stojí 8400 Kč) – můžete si vybrat z kurzu španělštiny, angličtiny, němčiny, ruštiny nebo francouzštiny. 

V rámci svého kurzu češtiny dostanete také kartičku ISIC, díky které získáte mnoho studentských slev. Zkrátka to má samé výhody!

kurz češtiny pro cizince

Jak se můžu přihlásit?

Nemějte strach, žádné přijímací zkoušky skládat nemusíte, vždyť často k nám přicházejí úplní začátečníci! Přihlášku můžete podat přes internet skrze naši online přihlášku. Je nutné k ní připojit naskenovaný pas, fotku a souhlas se zpracováním osobních údajů. Nebo se za námi stavte přímo do kanceláře školy, kde spolu vše vyřešíme a rádi vás uvidíme!

Jak je to s vízem?

Až od vás obdržíme platbu (nebo její první část) za kurz češtiny, vystavíme vám potvrzení o studiu, na jehož základě můžete zažádat o vízum. V 90 % žádající vízum obdrží. Kdyby se stalo, že vízum nezískáte, vrátíme vám celou částku, kterou jste za kurz zaplatili. Věříme však, že díky intenzivnímu studiu 20 hodin týdně nebudete mít problém vízum získat!  

Jazykové školy PELICAN

Bude na konci nějaká zkouška?

Na konci studia je možné složit státní jazykovou zkoušku, avšak ta není zahrnuta v ceně kurzu a je to zcela dobrovolné. Záleží jen na vás, na jakou úroveň se cítíte! Na základě vašich znalostí pak obdržíte certifikát. 

Můžu se po ročním kurzu češtiny přihlásit na českou vysokou školu?

To určitě můžete, většina našich studentů má tento plán. Musíte však nejen splnit příslušnou jazykovou úroveň češtiny, ale i podstoupit nostrifikační zkoušky.

Nezodpověděli jsme všechny vaše otázky? Zajímá vás ještě něco? Neváhejte napsat nebo zavolat do Jazykové školy PELICAN, kde vám zodpovíme vše, co potřebujete vědět o ročním kurzu češtiny pro cizince!