Fóliovníky urychlí pěstování rostlin

Fóliovníky

O dálkový rozvod tepla se snadno postarají moderní teplovzdušné kotle, ale pokud chcete zaručit novým sazenicím a semínkům teplo a lepší podmínky i během jarního proměnlivého počasí, dopřejte jim fóliovníky.

Fóliovníky jako ochrana před počasím a ptactvem

Zahrádkáři se těší celou zimu, až přijde počasí dovolující setí a sázení na zahrádce. Přílišný spěch se však nevyplácí, protože klimatické podmínky se mohou rychle změnit k horšímu. V tomto případě se vyplatí umístit sazenice do fóliovníku, kde můžete předpěstovat i pěstovat různé druhy zeleniny a rostlin. Levné fóliovníky mají nižší pořizovací cenu, snadno se přepravují a uskladňují. Životnost fólie je však omezena a záleží na její kvalitě, aby dobře odolávala dešťům a větru.

Fóliovníky poskytují rostlinkám vhodné klima pro růst i během nepříznivého počasí. Dopřejte jim ideální teplo a světelné podmínky, aby mohly rychleji růst. K výhodám patří snadná montáž a možnost přemístění fóliovníku posle potřeby. Vybírat můžete z několika druhů: s rovnými boky, s oblými boky, víceloďové a v ekonomické variantě. Dále máte možnost si nechat rekonstruovat starší druhy, které již máte na vašem pozemku. Fóliovník se dá také zajímavě vybavit. Oceníte například zahradnické pěstební stoly, mostové závlahy a automatické meteostanice.

Výsev pomocí strojů

Malé plochy zahrádek jistě zvládnete sami, ale větší prostory lépe zvládnou secí stroje a moderní systémy výsevu. Od secího stroje hlavně očekávejte zvládnutí setí hnojiva a aplikaci hnojiv. V nabídce naleznete modely určené k bubnovému a řádkovému setí. Stroj například zvládne předzpracovat půdu do hloubky setí nebo zónově, uloží hnojiva pro budoucí rostliny, zpětně hutní půdu a obnovuje hloubkovou kapilaritu, urovná půdu a rozptýlí rostlinné zbytky před osetím, vytvoří seťová lůžka a uloží osivo.