I ruce rády prozrazují náš věk. Jak je omladit?

kolagen

Jak omladit ruce – otázka, kterou si pokládá nejedna žena. Není totiž tajemstvím, že ruce jsou právě to, co prozrazuje náš věk. Další “keckou”, která si nenechá pomyslnou pusu zavřenou je náš dekolt, ale tomu se věnujme zase jindy. Naši pozornost zaměřme právě na horní končetiny, jelikož se péče o ně velmi často podceňuje. 

Doplnění kolagenu jako první krok

Pokud se chcete pyšnit mladě vypadajícíma rukama, je načase začít doplňovat kolagen do těla. Důvodem toho je fakt, že se tato ve vodě nerozpustná bílkovina, která se nachází prakticky v každé části našeho těla, začíná po pětadvacátém až třicátém roce života vytrácet. A společně s ní se vytrácí také pružnost a elasticita pokožky. To má vliv nejen na povislou tvář, ale také na vznik vrásek na našich rukách. Proto doplňte do těla kolagen a nejen, že tím omladíte své ruce, ale také je to odpověď na otázku “Jak zrychlit růstu vlasů” či “Jak zpomalit stárnutí”. 

Hydratace je důležitá

Stejně jako při obecném boji s prvními známkami stárnutí se doporučuje dodržovat pitný režim, na to samé nezapomínejte při péči o ruce. Své horní končetiny však můžete hydratovat i s pomocí krémů, na což zkrátka nezapomínejte. 

V ideálním případě používejte takové kosmetické produkty, které jsou určené výhradně pro ruce. Dosáhnete tím lepšího efektu než v případě používání krémů určených celému tělu. Díky dostatečnému mazání a dostatečné hydrataci se zdokonalí pevnost pokožky, stimuluje se tvorba nových kožních buněk a redukují se vrásky.

Nezapomínejte na peeling rukou

Když peeling, tak pouze peeling nohou. Tedy tak to má řada žen. Je velká škoda, že se zapomíná na ruce – i ty jsou nositeli odumřelých kožních buněk a nečistot, které jim přidávají na věku. Proto se alespoň jednou týdně zaměřte pouze na ně a dopřejte jim peeling, který navíc podpoří jejich prokrvení.