Indikátory přepravy ochrání zboží na cestě k zákazníkům

Můžete se snažit dodržovat nejpřísnější předpisy v továrně či místě výroby zboží, ale jakmile se vydá na cestu k zákazníkovi, ztrácíte nad ním kontrolu. Nevhodná teplota, přílišná vlhkost, nárazy, tohle všechno může vaše zboží poškodit. Jak se toho vyvarovat?

Přepravce samozřejmě informujete o tom, jak se má ke zboží chovat. Častokrát se ale stává, že nastavené podmínky nejsou dodržené, ať už vinou nedbalosti, nebo nevědomky. Existují však mechanismy, jak tohle ošetřit.

Hlídejte teplotu, nárazy i vlhkost

Příkladem jsou třeba indikátory teploty. Indikátor se připevní na zboží či obal zboží a během celé přepravy ho hlídá. Pokud je teplota déle než 30 minut nedostatečná, teplotní senzor se obarví. Existují senzory, které hlídají nízkou teplotu, vysokou, mrazy atd. Mohou mít různou podobu, třeba jen samolepicího štítku. Existují dokonce speciální indikátory pro sledování teploty krevního vaku.

Informace o nedodržení podmínek je nevratně zaznamenaná

Jsou vaše produkty křehké, citlivé na nárazy? Senzor nárazu pečlivě ohlídá, jestli po cestě k něčemu takovému došlo. Po nárazu se senzor obarví, takže po dokončení přepravy jen stačí zkontrolovat jeho barvu. Proces obarvení je nevratný, přičemž tímto způsobem fungují všechny senzory. Zároveň jsou senzory schopné upozorňovat v reálném čase. Například náraz je nevratný, ale pokud je řidič upozorněn, že je teplota neobvykle vysoká, může v reálném čase zkontrolovat, zda není závada na chladicím zařízení.

Indikátory vlhkosti, času a dalších parametrů

Indikátorů existuje celá řada. Kromě těch teplotních jsou často poptávané i indikátory vlhkosti či indikátory času, s nimiž pohlídáte, kolik času uplynulo od aktivace. Všechny tyto produkty dodává společnost ShockWatch. Skladem má tisíce kusů nejčastěji používaných produktů, ale po domluvě vám dokáže zjistit i dovoz specializovaných indikátorů. Spojte se s nimi a poraďte se.