Investiční skupina DRFG podporuje fotbal v Ostravě

Davida Rusňák

Baníku Ostrava, fotbalovému klubu, nefandí pouze známý písničkář Jaromír Nohavica, ale podporuje ho také DRFG – investiční skupina Davida Rusňáka. Tento fotbalový klub je dobře známý po celé zemi, a nejen mezi fotbalovými fanoušky, kteří jsou pověstní svou velkou loajalitou k němu. Mezi nejznámější členy klubu bychom jmenovali Milana Baroše nebo Marka Jankulovského. 

DRFG Davida Rusňáka podporuje ostravskou fotbalovou legendu

Slovo legenda můžeme v souvislosti s fotbalovým klubem Baník použít bez rozmýšlení. Dnes už skoro sto let fungující klub má za sebou bohatou a úspěšnou historii. Nejednou se stal mistrem Československé a České fotbalové ligy. Dokonce se jednou klub zúčastnil čtvrtfinále evropského Poháru mistrů. Proto se není čemu divit, že si investiční skupina DRFG vybrala jako cíl své podpory zrovna tento fotbalový klub.

Trénink a výchova mladých hráčů – budoucnosti klubu

Peníze od investiční skupiny DRFG, která je známa úspěšnými investicemi a dříve i díky dluhopisům, a kterými sponzoruje Baník Ostrava, jdou logicky především do provozu klubu. Jistá část se investuje ovšem i do mladých hráčů, kteří budou jednou budoucností tohoto fotbalového klubu. Úspěšný a funkční provoz klubu je stejně důležitý jako efektivní výchova co nejlepších mladých fotbalistů, kteří se ke klubu časem připojí. Proto se bude letos pokračovat v budování tréninkově-výchovného centra na Bazalech, které bude určeno právě těmto mladým fotbalistům. Mimo to bude místo k dispozici i pro tréninky klubu Baník Ostrava.

Z partnerství mezi investiční skupinou DRFG a fotbalovým klubem Baník Ostrava těží bez diskuze celý region a lidé v něm. V zimě minulého roku značka podílových fondů CZECH FUND, která patří pod investiční skupinu Davida Rusňáka, poskytla klubu 50 tisíc korun. Tyto peníze Baník daroval neonatologickému oddělení při Fakultní ostravské nemocnici. 

Název investiční skupiny DRFG se skládá z iniciál svého zakladatele Davida Rusňáka, zbylá dvě písmena označují spojení Family Group.