Izolace stropu. Jaká metoda je nejvhodnější?

foukaná izolace

Přemýšlíte o zateplení prostor stropu a zjišťujete, které metody se pro to hodí nejvíce? Pojďte se podívat na přehled výhod, které přináší foukaná izolace právě pro izolaci stropu. 

Největší úspora

Oproti jiným druhům zateplení je foukaná izolace nejekonomičtější variantou. Její návratnost je v rámci úspor za energie při topné sezóně zhruba tři roky. Navíc se tato izolace stropu vyznačuje využitím materiálu do posledního kousku, platíte tak skutečně jen to, co je na ploše potřeba. Nevznikají žádné přebytky, které byste následně museli platit. Tato technologie se navíc vyznačuje velkou výhodou – vzniká naprosto kompaktní vrstva, ve které nedochází ke vzniku tepelných mostů. 

I do těžce přístupných míst

Navíc se metoda foukané izolace bezpečně dostane do všech těžce přístupných míst a mezer, které se na ploše vyskytují. Jedná se o technologii, která obstojí i tam, kde jiné druhy izolací ztrácejí dech. Tím, že nevznikají tepelné mosty, je navíc postup velmi účinný. Prostor nebude promrzat a bude skutečně zateplený, na rozdíl od starších technologií, kdy se pokládaly jednotlivé kusy zateplovacích hmot, kdy se materiál nedostal do všech prostor a výklenků. 

Jak to probíhá? 

Foukaná izolace stropů se provádí tak, že se nejprve dostane technika se speciálním autem do blízkosti vašeho objektu, tedy třeba na zateplení novostavby. Poté se natáhne speciální hadice a zapojí se stroj, do kterého se přímo z prostor auta vkládá izolační materiál. Poté už je na čase, aby se pomocí hadice vytlačil materiál vzduchem do prostoru, kde bude aplikován. Všechen prostor, který má být izolován, se obalí kompaktní vrstvou. Žádné teplo tak již neuteče. 

Foukaná izolace je časově velmi nenáročná – prostory jsou zatepleny během několika málo hodin, a to bez nutnosti omezit provoz ve zbytku objektu. Nevznikají také žádné odpady, tým techniků pak jen zkontroluje stav zateplení a prostor opustí, bez nutnosti odklízet jakýkoliv zbylý mat