Jak funguje výkup nemovitostí?

výkup nemovitostí

V životě každého z nás mohou někdy nastat situace, na které nejsme vůbec připraveni. K takovým záležitostem patří i nutnost co nejrychleji zajistit výkup nemovitosti, abychom mohli uhradit naše závazky. 

Na následujících řádcích vám poradíme, jak se s podobnou situací vypořádat a jak se co nejrychleji zbavit zadlužení a hrozby případných exekucí. Podrobněji se budeme zabývat právě výkupem nemovitostí, ale nejedná se o jedinou možnou variantu, po které v tíživé finanční situaci můžete sáhnout. 

Mezi další možnosti patří vyplacení exekuce a s tím související oddlužení nemovitosti, ale také možnost prodeje nemovitosti v součinnosti s exekutorem a věřiteli. 

Vraťme se však k samotnému výkupu nemovitosti, který se hodí, pokud upřednostňujete rychlé řešení problému. Výkup nemovitosti se vztahuje nejen na byty, ale také na domy, chaty či pozemky.

V jaké cenové relaci se pohybuje výkup nemovitosti?

Cena. Aspekt, který vás ohledně výkupu vaší nemovitosti zajímá asi nejvíce. Firmy zabývající se touto problematikou jsou schopné vykoupit nemovitost v rozmezí 50–90 % její tržní ceny. Záleží zde na druhu nemovitosti, na lokalitě, ve které se nachází, a také na tom, v jakém se nachází stavu. 

Výše hodnocené jsou nemovitosti, které se nacházejí ve městech, neboť je zde větší pravděpodobnost lepší infrastruktury i občanské vybavenosti. Nemusí se však jednat o pravidlo. 

prodeje nemovitosti

Slušný finanční obnos můžete získat i v případě, že jde o nemovitost, jež se nachází dále od větších měst a která nedisponuje zrovna nejlepší infrastrukturou. Rozhodujícím faktorem jsou vždy specifika té, které nemovitosti.

Za jak dlouho dojde k vykoupení nemovitosti?

Zpravidla velmi brzy. Některé společnosti nabízejí svým klientům realizaci odkupu i v časovém rozmezí jednoho dne např. Vykupnemovitostipraha.cz. Záleží zde především na tom, zda vykupovaná nemovitost nedisponuje žádnými právními vadami. Pokud ano, dochází tak zpravidla ke zpomalení celého procesu. 

Vykupující společnost vám v takovém případě stanoví reálný termín, ve kterém bude schopna celou záležitost vyřešit. V případě výskytu dalších komplikací záleží pro určení konečného termínu jejich povaha. 

Tak či tak se jedná o mnohem rychlejší způsob, jak získat peníze co nejdříve, než abyste si zvolili cestu klasického prodeje nemovitosti. Otázka právního servisu záleží na tom, jakou společnost si pro výkup nemovitosti zvolíte. 

Některé z nich nabízejí službu právního servisu zcela zdarma. Právní servis následně zahrnuje i vytvoření kupní smlouvy advokátem a také následnou advokátní úschovu, která zpravidla obsahuje i úschovu samotné kupní ceny.

Pokud se vy nebo někdo z vašich blízkých ocitnete v tíživé situaci, týkající se dluhů či exekucí, neváhejte a situaci řešte co možná nejdříve.