Jak jsme hledali veterináře

Noční můra každého majitele domácího mazlíčka nastává ve chvíli, kdy se zvířeti něco stane. Ať už se jedná o projev nemoci, nebo jako v našem případě, o nečekané zranění. Někdy se může jednat i o prevenci a potřebu očkování. Kde a jak rychle najít vhodného a ověřeného veterináře?

Hledali jsme na internetu

S pejskem jsme byli na dovolené přibližně 100 kilometrů od domova a tedy i z dosahu našeho stálého veterináře. Při procházce si pes nešťastnou náhodou ošklivě poranil tlapku a potom, co jsme ránu lehce ošetřili, nám bylo jasné, že pejsek potřebuje pomoc veterináře. V tu chvíli nebylo koho se zeptat a tak jsme začali hledat na internetu. Naštěstí jsme narazili na portál www.veterina-online.info, kde je databáze více než 350 veterinářů z celé České republiky.

Vybírali jsme rovnou mezi lékaři z daného města

Díky snadnému vyhledávání jsme zadali město, ve kterém jsme se nacházeli a ihned se nám zobrazili lékaři pracující v okolí. Potom jsme už jenom v rychlosti prohlédli, který veterinář má nejlepší hodnocení, specializuje se na podobné problémy a vydali jsme se na cestu. Na stránce jsme se také dozvěděli, kdy má pan veterinář ordinační hodiny a vyjeli jsme. Pan doktor se o pejska velmi dobře postaral a zranění mu ošetřil.

Po návratu domů jsme hledali lepšího veterináře

Když jsme se vrátili z dovolené, napadlo mě podívat se na stránky znovu a projít si veterináře v našem městě. Překvapilo mě, že je zde docela velké množství veterinářů. Snadno jsem vybrala několik nejlepších podle jejich specializace a samozřejmě jsem se dívala i na hodnocení lidí a jejich zkušenosti. Co mě velmi zaujalo, bylo uvedení, jakým vybavením daná veterina disponuje. Potom jsem už jen zařídila potřebnou dokumentaci a od té doby navštěvujeme s naším pejskem nového veterináře, který nám vyhovuje mnohem víc.