Jak na pravidelný převoz nadměrných nákladů?

Tato otázka trápí spoustu výrobních, průmyslových, ale i zemědělských nebo stavebních firem. Logistika nadměrných nákladů s sebou totiž přináší řadu specifik a rizik. Jak na ni vyzrát a vše vyřešit rychle a efektivně?

Co je nadrozměrná zásilka?

Převoz nadměrného nákladu počítá s tím, že zasílané zboží překračuje běžné rozměry a hmotnost, s nimiž pracují klasické kurýrní služby. Na takové produkty už určitě nestačí pouhá dodávka a papírová krabice. Stejně tak si musíte dávat pozor i na různá povolení, komunikaci s úřady a další nepříjemnosti…

V oboru nadrozměrné přepravy se pohybuje třeba známá česká společnost Easy Logistics. Ta s pomocí svého vybavení hravě převeze položky o délce 22 metrů, šířce 6 metrů, výšce 4,5 metru a hmotnosti 53 tun. Bavíme se například o ocelových konstrukcích, zemědělské technice nebo stavebních strojích.

Easy Logistics s.r.o. nezajišťuje pouze samotnou přepravu. Poskytuje totiž komplexní logistické služby po České republice i zahraničí. Poradí si s komunikací v mnoha jazycích, celními a deklaračními povinnostmi, průzkumem a plánováním vhodné trasy (v případě převozu opravdu velkých nákladů), nejvýhodnějším pojištěním i případným uskladněním. To platí pro kamionovou, leteckou i námořní přepravu.

Naprostou samozřejmostí je i vyřízení povolení nadměrné přepravy a řada dalších úkonů. Díky tomu se nebudete muset vůbec o nic starat. Zkrátka chvíli počkáte, než se vaše zásilka dostane do cílové destinace.

Rychlé a spolehlivé doručení

Nejlepší bude, když se podíváte na webové stránky zmíněné společnosti. Najdete je pod vloženými odkazy. Tam si ihned přečtete všechny důležité údaje, získáte inspiraci a domluvíte si brzký převoz nadměrného nákladu. Problémem nejsou ani nebezpečné (ADR) položky – výbušné, hořlavé, toxické a další zboží.