Jak na vhodné pneumatiky pro stavební stroje a nákladní vozy

pneumatiky nákladní vozy

Zatímco výběru pneumatik na osobní automobil mnoho řidičů věnuje značnou pozornost, v případě stavebních strojů, zemědělské techniky nebo nákladních vozidel je situace odlišná. Přitom správné pneumatiky mají zásadní vliv na bezpečnost a stabilitu. Opomenout nelze ani úsporu paliva. Jaké jsou tedy na tyto pneumatiky kladeny požadavky?

Pneu pro zemědělské a stavební stroje: stabilita a odolnost

Robustní provedení s výrazným dezénem a hlubokými drážkami předurčuje pneumatiky na stavební stroje k použití i ve velmi nerovném terénu s mnoha překážkami. Díky tomu se bagry, nakladače, manipulátory nebo smykem řízené stroje pohybují relativně snadno a přesně. Totéž platí v případě nejrůznější zemědělské techniky. I v rámci tohoto sortimentu panuje značná různorodost, takže není problém najít vhodné pneumatiky pro velmi konkrétní užití. Hlavním požadavkem je v tomto případě samozřejmě stabilita a odolnost proti průrazům a rychlému opotřebení.

Pneu pro nákladní vozy: bezpečnost a dlouhá životnost

Díky vhodně zvoleným pneumatikám nákladní vozy umožňují lepší ovladatelnost, bezpečnost a také nižší spotřebu palivových hmot. Při jejich výběru je nutné vzít v úvahu jejich umístění v rámci nákladního vozidla, neboť není vhodné použít stejný typ pneumatik na přední nápravě a na návěsu. V opačném případě je snížena nejen bezpečnost, ale pneumatiky mohou rovněž podléhat mnohem rychlejšímu opotřebení. Jistou roli při rozhodování by měl hrát také plánovaný typ tras, neboť dálnice a silnice nižších tříd si žádají zcela jiné pneumatiky.

Společnost Nekvinda – Zemědělská technika, a. s., nabízí široký sortiment pneumatik – stavební stroje, zemědělskou techniku a nákladní vozidla. Zastoupení zde mají prověření výrobci, například Conti, Firestone, Michelin či Taurus.