Jak pečovat o koupelnové předložky?

luxusní koupelnové předložky

Hlavním úkolem koupelnových předložek je zajistit bezpečí. Pokud vystupujete z vany nebo sprchy, máte obvykle ještě vlhké nohy. Ty mohou po kachličkách, které obvykle tvoří povrchy vaší koupelny, snadno uklouznout. Koupelnové zařízení obvykle patří mezi to tvrdší, takže spadnout a udeřit se o ně může být velice nebezpečné. Z tohoto důvodu si spousta lidí pořizuje luxusní koupelnové předložky. Ty, které mají ze spodní části pogumování nebo silikonové proužky, jsou považovány za bezpečnější, protože nekloužou.

Příjemné na dotek

Dalším důležitým úkolem koupelnových předložek je naše pohodlí. Komu by se chtělo z teplé vody vystoupit na studený povrch kachliček? Koupelnové předložky mohou vaše nohy ochránit před chladem, zatímco si sušíte vlasy nebo třeba čistíte zuby. Užitečné jsou také v případě, že ve vaší domácnosti žijí malé děti – ty jsou obvykle na studené povrchy mnohem citlivější.

Údržba je důležitá

Myslete ale také na to, že když na podložku stoupnete vlhkýma nohama, ona tuto vlhkost nasaje. V koupelně je obvykle vlhké a teplé prostředí, což tvoří skvělé prostředí pro růst bakterií a plísní. Ty se usazují na nejrůznějších površích, jako jsou dokonce i luxusní ručníky, vybavené speciálními vlákny proti jejich nadměrnému růstu. Nachází se ale samozřejmě také ve vašich předložkách, proto je velmi důležité nejen pravidelně prát ručníky, ale také předložky a další textilie, které se v koupelně nachází.

Praní předložek

Ne všechny předložky jsou vhodné do pračky. Existují materiály, které budete muset čistit ručně – na to je dobré myslet už při samotném pořizování předložky. To, jestli je předložka vhodná pro praní v pračce obvykle vyčtete na jejím štítku. Alespoň jednou za týden předložky vyčistěte. Pokud jsou znečištěné nebo produkují nepříjemný zápach, je dobré je prát i častěji.