Jak rychle získat potřebné peníze

Dostali jste se vlivem aktuální ekonomické krize nebo z jiných důvodů do finančních potíží? Neznamená to nutně to, že musíte jít do banky a půjčit si tradiční úvěr, který by vás odkázal na pravidelné splátky. Možností, kde rychle přijít k penězům je vícero. Nejdříve proto zvažte je, teprve poté popřemýšlejte nad vstupem do pobočky banky.

Výkup vaší nemovitosti

Možná vám vaše rodina nechala v minulosti jmění v podobě nemovitosti. Možná byt nebo dům vlastníte, aniž byste v něm reálně bydleli. Možná je pro vás takový objekt jenom přítěží, ale v současné finanční tísni může být spíše spásou. Stačí, když svolíte k výkupu nemovitosti – možnosti, jak rychle přijít k penězům. 

Protože právě výkup nemovitost znamená, že se velmi rychle zbavíte objektu ve vašem vlastnictví. Nemusíte jít cestou běžných inzertních portálů a prohlídek a čekat, kdy se některý ze zájemců rozhodně nemovitost koupit. Společnosti vykupující byty, domy nebo jiné pozemky si objekty berou nezávisle na tom, jestli jsou zatíženy věcným břemenem nebo dluhy, peníze poskytují navíc do pár dnů na ruku. 

Prodej jiného majetku

Pokud nevlastníte žádnou nemovitost, kterou byste mohli prodat, nabízí se prodej jiného majetku. Automobil, motorka nebo televize či počítač – to jsou takové větší položky, které vám mohou přinést poměrně vysokou částku do vašeho prasátka. 

Nemusí se však jednat o takové velké položky, můžete prodat vícero drobností. Sem spadá vaše oblečení, kuchyňské vybavení nebo knihy, které nestíháte stejně číst. 

Půjčka od rodiny

Lepší než půjčka v bance je půjčka od rodiny. I když se říká, že takové půjčky ničí rodinné vztahy, pakliže se nacházíte ve finanční tísni, je to cesta ven. Navíc u rodiny nehrozí, že byste byli vázáni například příliš vysokými úroky. Obvykle úroky nejsou žádné.