Jak si Vánoce užít a ne je jen přežít?

vánoční světelné dekorace

Vánoce by měly být především svátky klidu. Proto se jejich příchodem a všudypřítomným stresem nenechte otrávit a vylaďte si je do té pravé pohody. Máme pro vás několik rad, jak toho dosáhnout. Ta první, nejdůležitější, je: Nenechávejte vše na poslední chvíli. Naklizené skříně a umytá okna můžete mít klidně už v těchto dnech, nakoupené dárky jakbysmet, a cukroví začněte péct dřív. Do Štědrého dně bude úžasně křehké a vláčné.

Tak tedy od začátku

S úklidem začněte průběžně. Co se týká oken, třídění oblečení atd., ani během podzimu není brzy. S příchodem Štědrého dne se pak můžete soustředit na detailnější a více mravenčí práce, včetně výzdoby. Jak té interiérové, tak té venkovní, konkrétně pak třeba LED vánoční osvětlení rampouchy.

Kupujte dárky postupně a nebojte se k tomu využít internet. Dnes už nejde o žádnou exotiku. Dá se říci, že přes internet nakupuje každý. Ušetřit můžete nejen peníze, protože na sítích funguje zdravá konkurence, ale také čas. A jeho dostatek je pro vánoční pohodu nezbytný.

Nemějte výčitky z jídla. Výčitky nevedou k ničemu jinému než k pořádnému splínu a špatné náladě. Jsou Vánoce, buďte k sobě velkorysí. Nemusíte se přejídat, ale rozhodně si můžete dopřát. Vánoční dobroty budete mít na talíři zase až za rok. A navíc – po Novém roce se chcete určitě vrhnout na cvičení. Než si po svátcích znovu zvyknete na pracovní tempo, potenciální kila navíc jsou pryč.

Nalaďte se na Vánoce

Pusťte k sobě to krásné, co Vánoce přinášejí, a vytlačte tím to komerční a uspěchané. Vánoce nejsou o nikom jiném než o vás a o vaší rodině. Najděte si třeba chutné recepty na vánoční cukroví. To platí pro každého. Jak tu pravou atmosféru vyčarovat? Provoňte si dům jehličím i vánočním cukrovím. Začít můžete už s předstihem – cukroví se uleží k dokonalosti a jehličí vám bude den co den připomínat, že už se „to“ blíží. Vyzdobte si dům i terasu. Oprašte loňské vánoční dekorace a usaďte je na jejich čestné místo. Zapalte si aroma lampu s vůní skořice a vnímejte tu krásnou atmosféru přicházejících svátků. Pokud ji chcete ještě umocnit, vsaďte na vánoční osvětlení, moderní vánoční LED osvětlení, případně na speciální venkovní vánoční osvětlení a vánoční světelné dekorace. Okapy a parapety vám nemusí měsíc před Vánocemi zákonitě blikat jak na Matějské pouti, ale mohou svítit jemně a decentně – například jako ledové krápníky visící z vaší střechy.