Jak vybrat golfové boty

golfové boty

Golfové boty jsou po holích a golfovém bagu asi to nejdůležitější z golfové výbavy. Výběr golfové obuvi není žádná legrace, jelikož během jedné hry můžete nachodit pěkných pár kilometrů. Jak si během nich neuhnat na nohou pořádné puchýře, ale vykračovat si jako na obláčku? A jaké vlastnosti by vlastně měly golfové boty mít, aby vám dobře sloužily i několik sezón? V dnešním článku dostanete odpovědi na vše, co se týče golfové obuvi!

Pohodlí na prvním místě

Během jedné hry strávíte na golfovém hřišti v průměru 5 hodin. Během nich našlapete 5-10 kilometrů, a to už si zaslouží pořádně pečlivý výběr golfové obuvi. Golfové boty by vám v první řadě měly být už při zkoušení pohodlné, měli byste cítit, že je noha dobře fixována, avšak může dýchat díky prodyšnému materiálu. Golfové boty musí poskytovat dostatek místa pro pohyb prstů, musí ale i dobrou oporu při švihu.

Při koupi a zkoušení golfové obuvi si s sebou nezapomeňte vzít i ponožky, ve kterých rádi a často hrajete. Pomůže vám to vybrat ten správný model. Myslete ale i na to, že s výměnou ročního období vyměníte i tloušťku golfových ponožek. Na pohodlí si zkrátka zakládejte. Jakmile vás bude bota tlačit nebo se v ní nebudete cítit dobře, sáhněte po jiném modelu.

Golfové boty – typy

Stejně, jako si můžete vybrat ke hře různé golfové hole, můžete si vybrat i z několika typů golfových bot. Obecně se rozlišují 3 typy golfových bot – atletické, tradiční a bezspikové.

Tradiční boty jsou vždy se spiky a mají většinou pevnější podrážku. Přesto bývají pohodlné. Mezi amatérskými golfisty však tento typ obuvi není příliš rozšířený. Velice oblíbené boty jsou ty atletické. Tyto boty jsou měkké a prodyšné a hra je v nich velmi příjemná. Atletické golfové boty nabízí dokonalou pružnost, skvěle se přizpůsobí každému pohybu nohy během hry a vyrábí se v mnoha provedeních. Pokud si tedy k botám chcete vybrat i ladící golfové oblečení, pak máte nekonečně mnoho možností kombinací.

Atletické boty mohou být se spiky nebo bez. Spiky jsou malé kovové nebo plastové hroty, které umožňují, aby byla bota dobře stabilní za každého počasí a při jakémkoli pohybu při hře.

Vlastnosti

Vybíráte-li si nové golfové boty, dbejte na to aby měly tyto vlastnosti:

· prodyšnost

· dobrá fixace nohy

· pohodlnost

· voděodolnost

Ne vždy je nutné mít speciální golfové boty, využít můžete například i tenisky, které mají lehkou gumovou podrážku. Důležité je, aby boty neničily trávník a poskytovaly dobrou stabilitu a komfort.