Jak zabezpečit dětský pokoj?

Bezpečnostní zábrana

Každý si pro své děťátko přejeme krásný pokojíček, ve kterém mu nehrozí žádné nebezpečí. Jaké základní bezpečnostní prvky byste v pokojíčku měli mít, abyste dovolili vašemu dítěti bezpečné zkoumání světa?  

Zábrana na postel

Vaše dítě roste jako z vody. Přišel čas na výměnu postýlky za skutečnou dětskou postel. Zatímco se snažíte dítě podpořit v jeho samostatnosti, stále ještě potřebuje některé prvky, které mu zajistí bezpečí. Bezpečnostní zábrana na postel se běžně používá až do čtyř či pěti let věku dítěte. Dítě si mnohem lépe oblíbí spaní ve velké posteli, protože se nesetká s nepříjemným nočním pádem. Zábrana na postel je běžnou součástí bezpečného dětského pokoje. 

Ohrádka pro chvíle, kdy musíte odběhnout

Nikdo z nás není dokonalý, proto je vždy dobré doma mít bezpečnou ohrádku, kam můžeme dítě umístit, když během dne potřebujeme rychle vyřídit něco neodkladného. Vaříte a zazvoní pošta? Jediné bezpečné řešení je vzít dítě s sebou, nebo použít ohrádku. Bezpečný domov je základ pro klidné dny i zdravý a bezpečný vývoj dítěte. 

Pozor na elektrický proud

Dítě je ještě malé na to, aby pochopilo, že elektrické zásuvky jsou skutečně nebezpečné. Proto si domov na nějakou dobu zabezpečte tak, abyste předešli nechtěnému zranění. V dětském pokojíčku by měly být všechny zásuvky zaslepeny pomocí krytek, které lze snadno odstranit například díky klíči, který ke krytu máte. Dítě se nezraní a vy můžete být v klidu. 

Upevněný nábytek a svítidla

Stačí pár vteřin k tomu, aby dítě dokázalo, že již opět udělalo další vývojový pokrok. Pokud máte nábytek ukotven ke stěnám, nemusíte se obávat, že by na dítě spadnul. Zkontrolujte také lampy a další svítidla, která by mohla dítě ohrozit. 

Malé předměty

Pokud dítě občas zůstane samo v dětském pokoji, měli byste také pravidelně kontrolovat, zda se v jeho blízkosti nenacházejí drobné předměty, které by mohlo spolknout. 

Bezpečný domov je základ pro spokojené chvíle s vaším dítětem.