Jak získat dobrou práci? Na Úřadě práce málokdy…

Propadáte již zoufalství, že nalezení vhodné pracovní pozice, která bude úměrná k vaší kvalifikaci i vzdělání, ale současně splňovat pár základních kritérií dle osobních požadavků, je nemožné? Že najít dobře placenou, ale současně i poctivou práci u férového zaměstnavatele se rovná pravděpodobnosti výhry jackpotu v loterii? A že práce, která baví, a je slušně zaplacená, je pouze sen?

Nepropadat zoufalství

Pokud jste se v úvodním textu našli, nejste rozhodně sami. Takových nešťastně hledajících osob nejen v nabídkách prací, ale i pracovních příležitostí je mnoho. Bohužel v mnohém za to vděčíme školskému systému, který dostatečně problematice nevěnuje pozornost, avšak bědovat nad tím také k hledání volných pracovních pozic neusnadní.

Personální agentury

V mnohém vám cestu k vhodnému a výhodnému zaměstnání usnadní personální agentury, které pohovory, výběry na pracovní pozice, ale i vhodná zaměstnání i uchazeče denně vybírají, proto jsou v personální komunikaci znalí a sdružují několik stovek i tisíců uchazečů o práci. To je také důvodem, proč s nimi samotné podniky rády navazují spolupráci.

Personalista jako externista

I malé firmy, kde šéf a současně majitel vybírá vhodné uchazeče na pracovní pozice, raději prahnou po spolupráci s personální agenturou, než složitě absolvovat dennodenní pohovory, na které mnohdy není čas. Proto pokud hledáte práci, je potřeba si najít seznam personálních agentur a s nimi se zkontaktovat. Často uveřejňují právě nabídky pracovních pozic, na které lze odpovědět okamžitě a pokud žadatel neuspěje, bývá obvykle zařazen do seznamu uchazečů a pracovníci personální agentury jej mohou velice brzy zkontaktovat s vhodnou nabídkou pracovní pozice právě pro něj. To v mnohém ulehčí nejen výběr, ale i samotné hledání. Navíc často není nutno neustále absolvovat nové a nové, často neúspěšné pracovní pohovory.

Více info hledejte na stránkách http://www.manpower.cz/