Jaké nástrahy na ryby používat během začátku sezony?

Kapří kuličky

Rybaření se stále těší větší a větší popularitě, důvodem jsou pánové, kteří si chtějí od svých drahých poloviček odpočinout, a tak vyráží na ryby. Po dlouhých zimních měsících se opět mohou pánové chystat na ryby, mohou opět obcházet své revíry a lovit největší úlovky, jež budou jejich pýchou. Na začátku sezony si však lámou hlavu nad tím, jaké návnady či nástrahy na ryby volit. Na to ale máme odpověď.

Živé nástrahy jsou to nejlepší

Nejeden odborník nebo zkušený rybář tvrdí, že živé nástrahy jsou to nejlepší, co rybám můžete dát. Přirozená potrava jim chutná, nikdy jí neodolají. Mezi nejvíce rozšířenými živými nástrahami najdeme žížaly nebo moučné červy. Jdou snadno nasadit na háček, na kterém se významně kroutí, což ryby přitahuje doslova jako magnet.

Živé nástrahy obecně jsou pro lidi lákavé i svým pachem a vzhledem. Zejména moučné červy vidí ryby i pod vodní hladinou na míle daleko. Ryby se také dobře chytají i na takzvané hnojáky, které mají červené zbarvení.

Krmné boilies na kapry

Kapří kuličky nebo také krmné boilies, to je nástraha, které neodolají zejména kapři. U krmných boilies dbejte na to, aby obsahovaly co nejvíce rybí moučky, která se velice podobá jejich přirozené potravě. Volte spíše barevnější boilies, které půjdou pod vodní hladinou dobře vidět. Klidně vsaďte i na méně tradiční chutě, jako jsou chilli. Ryby změnu pozitivně ocení. Doporučujeme třeba boilies v dipu.

I pečivo je stále dobrou nástrahou

I když je pečivo poměrně zastaralá nástraha, je to stále dobrá nástraha. Je však třeba poznamenat, že s pečivem je třeba zacházet ve vhodném množství, nepřehánějte to s ním, ať rybě spíše neuškodíte. Pečivo je díky svému zbarvení velice atraktivní pro ryby různých druhů, všimnou si ho pod hladinou opravdu snadno, a to i v chladnějších ročních obdobích.