Jaké pracovní oblečení do zdravotnictví je nejlepší

V řadě profesí se pracovník převléká do pracovního oblečení, které by mělo splňovat určité podmínky, dané typem práce. Je rozdíl, jestli člověk pracuje venku, nebo uvnitř budovy. Moderní pracovní oděvy jsou navržené tak, aby byly zajímavé i po estetické stránce. Podle jakých kritérií je nejlépe vybrat?

Zvolte si správnou velikost

Ať už vybíráte boty na ven, nebo pohodlnou obuv do interiéru, vždy je třeba si zvolit velikost, která vám sedne. Dámská zdravotnická obuv se obvykle prodává ve velikostech 36 až 42. Svou velikost zjistíte, když si změříte délku svého chodidla v centimetrech. Konkrétní velikosti pak odpovídá určitá délka stélky. Počítejte s menším nadměrkem, který je by měl řešit to, když vám během dne nohy otečou. Není příjemné pak být v obuvi, která je vám těsná. Ideálním materiálem pro obuv je kůže, protože je poddajná a přizpůsobí se tvaru chodidla.

Jakou si pořídit sesterskou halenu

Před sametovou revolucí nosily zdravotní sestry typický stejnokroj v modro-bílé kombinaci s čepečkem na hlavě. Dnes je doma již jiná a sestry se oblékají obvykle do praktických kalhot. Jejich doplňkem je sesterská halena, která může být v různobarevném provedení. Jako materiál je použita směs bavlny s polyesterem, která nabízí velmi příjemné podmínky pro nošení a údržbu oblečení. Výhodou je možnost oděv prát při vyšší teplotě na 60 °C, čímž se ničí choroboplodné zárodky a oblečení je udržované v čistotě.

Jaký si vybrat střih sesterské haleny

Při volbě střihu není pracovnice odkázána jen na jednu možnost. Může si vybírat z halen, které se oblékají přes hlavu a mají výstřih do tvaru písmene V. Pro příjemnější nošení jsou opatřeny rozparky na boku. Jedná se o slušivý pracovní oděv, ve kterém každá žena bude vypadat pěkně. Pokud ale dává přednost haleně na knoflíky, tak i takové v nabídce obchodů nalezne.