Jednoúčelové stroje zvládnou práci lépe a rychleji

zakružovačky

Ve strojírenství, stejně jako v automobilovém nebo farmaceutickém průmyslu se bez strojů žádná výroba neobejde. Aby se výsledné dílo podařilo, je nutné mít také k dispozici proškolené a kvalifikované pracovníky, kteří dokonale ovládají svoji práci. I když už v mnohých odvětvích převládá robotizace a automatizované výrobní linky, stejně je stále třeba práce lidí, jež dohlížejí na jejich správných chod.

Jednoúčelové stroje jsou unikátní

Vedle univerzálních a kombinovaných strojů je zapotřebí také takových, jež jsou specializované pouze na jeden výkon. Jednoúčelové stroje se velmi často vyrábějí na míru danému zákazníkovi přesně podle jeho požadavků, které určuje prostředí provozů. Jedná se o unikátní zařízení, jež dovede pracovat efektivněji, rychleji i levněji. Je tedy pro firmu přínosem. Výroba jednoúčelových strojů využívá nejmodernější výpočetní techniku a současně pracuje s kvalitními hotovými nebo vyráběnými komponenty.

Zakružovačky motorové nebo ruční

Mezi tvářecí stroje patří zakružovačky profilů a trubek. Ve své podstatě jde o specifický způsob ohýbání plechu do tvarů rotačních předmětů. Mohou mít manuální ovládání, ale dodávají se dle přání zákazníka také s automatizovaným řízením, jakým je například podávání dílců do strojů, monitoring výroby nebo ukládání hotových výrobků.

Podavače materiálů dle přání zákazníka

Aby byl materiál přesně podaný do nástroje, k tomu slouží podavače. Ty se obvykle dělí podle tloušťky nebo šířky podávaného materiálu a dle speciálních požadavků konkrétního zákazníka.

Střižné nástroje

Říká vám něco střihadlo? Tento název se používá pro střižné nástroje. Stříhání přitom patří mezi nejrozšířenější operace tváření, a to jak pro konečné použití, tak i pro pomocné operace. Takto lze stříhat svitky plechů, součástky, výkalky či profily. Střižné nástroje mohou být:

  • jednoduché jen pro jednu operaci
  • postupové, jež zhotovují výrobek pomocí několika kroků
  • kombinované pro několik operací na jeden krok.

Profilovací stroje a válcovací linky

Pokud dochází při válcování ke kontinuálnímu ohýbání plechu typicky svitkové oceli do požadovaného průřezu, hovoříme o profilování. Většinou se používá pro výrobu dlouhých nebo tvarově složitých profilů ve velkosériové, malosériové i kusové výrobě.