Jiná země jiný mrav

pomaturitní studium v Brně

Nastává období prázdnin, a tedy i výletů do různých koutů světa. Na každém místě se mluví jiným cizím jazykem a je jiná kultura, kterou většinou poznáme velmi stručně, museli bychom na tom místě žít delší dobu, abychom detailně poznali náturu domorodců.

Ale jazyk ten se můžeme naučit i kdekoliv jinde. Asi s klidem lze říci, že světu vládne angličtina. Domluvíte se s ní téměř všude. Říkáte si, že byste rádi cestovali, ale bojíte se mluvit? Doporučení je snadné, přihlaste se do pomaturitního studia v Brně, tento intenzivní kurz vás za rok posune i tam, kde jste si mysleli, že nikdy nemůžete být.

Ale pozor nemusíte mít těsně po maturitě, tento kurz není omezen věkem. Pojďme se ale společně podívat, kde všude můžeme jazyk uplatit v praxi.

Velká Británie

Země kde se narodil Shakespeare, země legendárních červených telefonních budek a double-decker autobusů. Země kde je angličtina národní jazyk. Pokud plánujete cestu právě sem, pomaturitní studium angličtiny v Brně se vám rozhodně vyplatí.

Když budete chtít navštívit památky jako Londýnské oko, Parlament nebo Palác jejího veličenstva, určitě po roce studia hravě zvládnete koupit vstupenky. Když se náhodou zdržíte při nákupech na Oxford street a ujede vám autobus na hotel, nebude vám dělat problém zeptat se na cestu, nebo zjistit kdy jede další.

pomaturitní studium angličtiny v Brně

Německo, nebo Rakousko

Pokud se vám angličtina zrovna nelíbí, zkuste i jiný jazyk. Co třeba němčina? Jazyková škola Pelican nabízí pomaturitní studium německého jazyka. Co takhle se jet podívat do Bavorska na zámek Neuschwanstein.

Tento megalomanský projekt vás ihned ohromí. Jenom na královské posteli pracovalo 14 řezbářů více než 4 roky. Ke vstupence dostanete audio průvodce i v češtině, ale proč si nevyzkoušet německý jazyk v praxi. A jestli nejste zrovna fandové zámků, zajeďte se podívat na Berlínskou zeď, symbol studené války.

V Rakousku, když pomineme Vídeň a její památky, které jistě za návštěvu stojí. Pro shopaholiky je zde i Primark. Tak doporučuji navštívit okolí Hallstattu. Toto město nabízí mnoho překrásných výhledů a mimo jiné i solnou komoru, která je zapsaná jako památka UNESCO. Zajímavé je i to, že věrnou kopii tohoto místa mají i v Číně. I zde zužitkujete své znalosti, které nabydete při lekcích v jazykové škole Pelican a pomaturitního studia němčiny v Brně.

Španělsko, Řecko, Chorvatsko všude kde je moře

Milovníci tepla přes prázdniny míří především k moři. Oblíbených destinací je více a každý preferuje jinou. Někdo každoročně míří, jako většina Čechů do Chorvatska, tam je bez problémů domluvíte i česky. Jiní dávají přednost ostrovům v Řecku. Na Zakynthosu se o pláže dělí s želvami. Na Korfu si budete připadat jako v Benátkách, zdejší architektura byla tímto městem velmi ovlivněna.

Bojíte se, že Řeckům nebudete rozumět? Pokud se přihlásíte do pomaturitního studia v Brně, jako bonus dostanete druhý jazyk zdarma, a to po celý rok. Proč si tedy nezvolit právě řečtinu.

Velmi často se také navštěvuje již zmíněné Španělsko. Oblíbenou destinací bývá Valencie. Toto město leží na tzv. pobřeží pomerančových květů. A je to také třetí největší město Španělska. Valencie je městem architektonických skvostů, rozhodně tedy stojí za návštěvu. V jazykové škole Pelican vás i v rámci kurzů pro veřejnost španělský jazyk naučí.

kurzy pro veřejnost španělský jazyk

Francie

Paříž, krásná Paříž. Kdo by ji neznal. Město lásky. Za procházkami úzkými uličkami se ročně do Francie sjíždí milion turistů. Všichni chtějí tu atmosféru zažít. Vystoupat na Eiffelovu věž a navštívit Versailles. Francouzština je krásný, zvučný jazyk a její obyvatelé jsou na něj také náležitě pyšní.

Ať už vás kroky zavedou kamkoliv, vždy se rádi budete vracet do rodného města, do krásného Brna. Nezapomeňte na to, že v jazykové škole Pelican, máte dveře do světa cizích jazyků otevřené. Přihlášku do pomaturitního studia Brno můžete odesílat kdykoliv, nikdy nedostanete zápornou odpověď, v této škole vás vždy přivítají. Není na co čekat, až příští rok pojedete na dovolenou, už se nebudete bát mluvit.