Kalibrace měřidel: Jaké pomůcky se při tomto procesu používají?

sady koncových měrek

Výroba mnoha součástek a koncových produktů podléhá stále přísnější kontrole z hlediska kvality. V průmyslu, ale i řadě dalších výrobních odvětvích, se dnes firmy neobejdou bez tradičních a rovněž moderních přístrojů a zařízení, s nimiž lze kvalitu v rámci výrobního procesu dodržet bez větších potíží.

Kalibry

V první řadě se v praxi aplikují kalibry. Pomáhají detekovat případné odchylky v přesnosti vyráběných produktů. Včas odhalí zmetky, které díky tomu vyřadí a zabrání jejich užívání v praxi.

Kalibry se dělí do několika skupin. Asi nejčastěji se pracuje se závitovými kalibry, jež jsou určené pro zjišťování odchylek u vnitřních a vnějších závitů. Další variantou jsou pak válečkové kalibry. S jejich pomocí se měří především vnitřní průměry a celkové vnitřní rozměry vyráběných produktů.

Koncové měrky

Ke kalibraci dílenských měřidel je zapotřebí mít k dispozici takzvané koncové měrky. Dokážou zjistit i velmi malé detaily v nastavení měřidel, a to až na v tisícinách milimetru. Pro podniky a řemeslníky, kteří s dílenskými měřidly pracují často a ve větším rozsahu, je ideální pořídit si kompletní sady koncových měrek, v nichž najdou měrky všech běžných parametrů. Sady koncových měrek pak usnadní práci a přispějí k rychlejší realizaci finálního zboží.

Prodejce kalibrů a koncových měrek

Kalibry a koncové měrky v tuzemsku nabízí kupříkladu společnost Michovský Tools s.r.o. Firma nabízí kalibry pro všechny typy závitů, a to včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších. Veškerý sortiment zboží má skladem, tudíž garantuje rychlou dodávku za výhodné ceny.

S kalibry a koncovými měrkami snížíte provozní náklady, neboť odpadne výroba zmetkových dílů. Logicky se tím také zvýší firemní zisky, tudíž lze jednoznačně říci, že se jedná o velmi praktické a užitečné výrobní pomůcky.