Kam nemůže slunce, tam musí doktor

Světlovody

Jedním z faktorů výrazně ovlivňující naše zdraví, je prostředí, v němž se pohybujeme. Co jíme, kým se obklopujeme, nakolik aktivní život vedeme, jaké máme vztahy doma i na pracovišti, jak bydlíme. Všechno souvisí se vším. Existují věci, které bohužel ovlivnit nemůžeme, je tu ale celá řada těch, jež si můžeme přizpůsobit. Mezi ty patří například kvalitní stravování, pevné a dobré vztahy a zdravé bydlení. Za zdraví prospěšný považujeme takový dům či byt, který je uklizený, útulný a poskytuje nám pocit zázemí. Takový byt by měl být dobře prosvětlený a naplňovat nás energií

Jak dostat do domu světlo a proč není zářivka řešením?

Denní světlo je k životu nezbytné. Dokazuje to sama matka příroda tak obyčejnou věcí, jakou je střídání dne a noci. Denní světlo nám ale nenahradí sebelepší zářivka či žárovka. Ta poskytne pouze světlo umělé – tělo ale neošálíme. Světlo, máme na mysli to přirozené, umožňuje člověku nejen vidět. Je to také významný regulátor vnitřních biologických hodin v těle. Významnou roli zde hraje spánkový hormon, tzv. melatonin, ten se tvoří v okamžiku, kdy se začne snižovat intenzita záření. Jeho úkolem je navodit člověku regenerační, hluboký spánek.  V momentě, kdy naše víčka ráno pošimrají první sluneční paprsky, je to pro tělo signál, aby produkci melatoninu zastavilo. V tuto chvíli ožívají veškeré funkce těla, jež potřebujeme pro denní fungování – jsme vyspalí a svěží. Nadbytečné vystavování se umělému světlu, které na nás už tak dost intenzivně číhá z monitorů obrazovek a z displejů mobilních telefonů, má za následek špatné hospodaření těla s melatoninem a sním spojený útlum, únavu a nezřídka i deprese. Je to jednoduché. Bez přirozeného světla nedokáže náš organismus správě zpracovat vitamíny a minerály, objevuje se únava očí, snižuje se výkonnost, upadá nálada.

Rozsviťte svůj domov i svou duši – světlovod je řešení

Jak dostat slunce k sobě domů, aby k vám nemusel doktor? Řešením by mohl být světlovodSvětlovody jednoduše nahradí žárovky a zářivky – alespoň během dne, kdy je často používáme zcela zbytečně.  Střešní světlovody jsou vystavěné tak, aby jimi procházející světlo neztratilo své přirozené složení. Může za to křišťálová střešní kopule a vrstva z ryzího stříbra sloužího jako odrážeč světla. Díky koncovému rozptylovači světla proudí do vašeho interiéru  přirozené, zářivé a zdravé sluneční paprsky. Sluneční svit tak i u vás doma účinně snižuje negativní dopady tmy a podporuje jak dobrou náladu, tak zdraví jako takové. Obraťte se na výrobce světlovodů a dejte na jejich reference. Více elánu a vlastní pohoda vám může přinést zcela základní benefity do života.