Kam s ním?

Pokud by žil Jan Neruda dnes, musel by si hledat nový námět na fejeton. Proč? Starosti s tím, kam se starým slamníkem by nemusel vůbec řešit. Nedávno totiž v Česku vznikla nová internetová služba. Jmenuje se Bazarobot a dala si za cíl pomáhat lidem se zbavením se nepotřebných věcí a jejich následným prodejem.

Jak to celé funguje? Najdete doma ve starou nepotřebnou elektroniku, sedačku po mimču, knihy, kukačky po babičce nebo třeba hokejku, se kterou už si váš syn nezahraje, protože mu sahá sotva po pas. Co s tím. Máte několik možností. První je vyhodit, ale co ty peníze, kolik to tehdy stálo? Vždyť to může s klidem a radostí užít někdo jiný. Jenže kde to nabídnout? Burzy jako za našich mladých let už nejsou. Dneska je moderní Aukro nebo třeba Mimibazar ( i když tam by se hokejka nebo starý toustovač možná prodával vcelku dlouho). Mimibazar je složitý a ještě za něj platíte. Aukro je fajn, jenomže k tomu, abyste dobře prodali, je třeba zboží dobře nafotiti, hlídat aukci, balit každý kousek zvlášť, komunikovat s x zájemci. A právě toho si všimli zakladatelé zmiňovaného Bazarobota a rozhodli se všechno tak nějak zjednodušit. Jak to tedy funguje?

Zaregistrujete se na stránkách služby www.bazarobot.cz, objednáte svoz a o pár dnů později už u vás klepe kurýr z PPL. Balík, do kterého jste zabalili všechny nepotřebnosti, vyzvedne a odváží do Bazarobota. Tam věci roztřídí, profesionálně nafotí a vystaví na zmiňované Aukro. A protože už vědí, jak v tom chodit, nastaví optimální cenu a postarají se o propagaci prodeje. Za to si vezmou část z ceny, která se jim podaří získat a zbytek dostanete pěkně vy na svůj účet.

Jednoduché, rychlé. Jen to má jeden háček. Toho Nerudu. O čem by on nakonec napsal ten svůj fejeton?